Serdecznie zapraszamy

Barcińska Biblioteka na szóstkę!

Kategoria: Nasze sukcesy Opublikowano: poniedziałek, 04 grudzień 2017 Maciej Gawroński Drukuj E-mail

Kliknij, aby powiększyć30 listopada 2017 r. w Bibliotece Narodowej w Warszawie ogłoszono wyniki siódmej już edycji Rankingu Bibliotek przeprowadzanego przez Instytut Książki i Dziennik Rzeczpospolita. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Barcin zajęła pierwsze miejsce w województwie kujawsko-pomorskim oraz uplasowała się na szóstej pozycji w klasyfikacji ogólnopolskiej. Obecne na Gali Pani Dyrektor Biblioteki Grażyna Szafraniak oraz Zastępca Burmistrza Barcina Pani Lidia Kowal odebrały dyplomy z rąk organizatorów Rankingu – Dariusza Jaworskiego Dyrektora Instytutu Książki i Bogusława Chraboty - Redaktora Naczelnego „Rzeczpospolitej”.

Ideą rankingu, organizowanego przez Rzeczpospolitą oraz Instytut Książki jest nagradzanie najlepszych bibliotek publicznych działających w małych miejscowościach w gminach wiejskich, miejsko-wiejskich i miastach do 15 tys. mieszkańców, jak również promowanie samorządów, które angażują się w rozwój kultury w swojej gminie. Wyniki opracowywane są na podstawie ankiet rozsyłanych do bibliotek. W siódmej edycji rankingu sklasyfikowano ponad 650 placówek (z ponad 2300 działających w Polsce) oceniając je pod kątem powierzchni biblioteki i filii w przeliczeniu na 1000 mieszkańców, liczby godzin otwarcia placówek, wielkości księgozbioru, liczby kupowanych nowości i tytułów prasowych, dostępu do nowych mediów, udogodnień dla osób niepełnosprawnych, działających przy bibliotekach kółek czytelniczych, artystycznych, literackich, współpracy z organizacjami pozarządowymi i wolontariuszami, pozyskanych środków pozabudżetowych i wydatków samorządu na utrzymanie placówki.

Nasza biblioteka zdobyła 273,97 punktów. Na 1 miejscu znalazła się Biblioteka w Jarocinie uzyskując 298,08 punktów, na 2 Biblioteka w Sianowie z 285,47 punktami a na 3 Biblioteka w Świątkach, która uzyskała 279,50 punktów, na 4 Biblioteka w Chrzanowie (275,75), a na 5 biblioteka z Chodzieży (274,15).

Renata Grabowska

1.JPG2.JPG3.JPG5.JPG6.JPG10.JPG11.JPG

Odsłony: 826
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.