„ LINK do przyszłości „ i Nagroda dla biblioteki

Kategoria: Nasze sukcesy Opublikowano: środa, 02 lipiec 2014 Marek Przybysz Drukuj E-mail

Kliknij, aby powiększyćBiblioteka Publiczna w Barcinie zdobyła kolejna nagrodę rzeczową w postaci Czytnika do e-booków, za najciekawsze zdjęcie i zorganizowanie spotkania z lokalnym przedsiębiorcą Ryszardem Tęczą właścicielem firmy ” Comax” w ramach konkursu „O przyszłości –lokalnie’ w Projektu „Link do przyszłości” .

Przypomnijmy: Projekt skierowany był do młodzieży gimnazjalnej i licealnej i każde spotkanie w naszej bibliotece w ramach tego projektu cieszyło się dużym zainteresowaniem. Celem projektu było i jest wspieranie młodych ludzi z małych miejscowości w planowaniu ich przyszłości zawodowej w sposób szeroki i nieszablonowy, uwzględniając rozwój społeczeństwa informacyjnego i gospodarki opartej na wiedzy. Projekt został objęty patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Pracy i Polityki Społecznej.

II edycja „Linku do przyszłości” wystartowała 14 października (w dniu inauguracji Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery). Do udziału w konkursie „O przyszłości – lokalnie” przystąpiło 13 instytucji, a w spotkaniach wzięło udział ponad 400 uczestników!  Uczniowie szkół średnich i klas gimnazjów z małych miejscowości biorący udział w spotkaniach organizowanych w ramach projektu mogli porozmawiać z młodym, inspirującym profesjonalistą, poznać jego drogę do sukcesu oraz dowiedzieć się jaką rolę w jego pracy odgrywają nowe technologie. Poznali także zawody, na które prognozowane jest zapotrzebowanie w przyszłości i wzięli udział w quizie, który pozwolił im zorientować się w aktualnej sytuacji i trendach na rynku pracy. Po spotkaniu mogli sprawdzić swoje predyspozycje zawodowe za pomocą narzędzia „Twój Potencjał” opracowanego przez Fundację Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych i dostępnego bezpłatnie na stronie www.praca-enter.pl, a także skonsultować uzyskane wyniki z doradcą zawodowym polecanym przez Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych RP. To przedsięwzięcie udało się zrealizować przy wydatnej pomocy i życzliwej współpracy z przedstawicielami Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i zaangażowaniu młodzieży z Gimnazjum Nr 1 Liceum Społecznego w Barcinie.

Ciesielska Stanisława

1.JPG2.JPG

{jcomments on}

Przypomnijmy: Projekt skierowany był do młodzieży gimnazjalnej i licealnej i każde spotkanie w naszej bibliotece w ramach tego projektu cieszyło się dużym zainteresowaniem. Celem projektu było i jest wspieranie młodych ludzi z małych miejscowości w planowaniu ich przyszłości zawodowej w sposób szeroki i nieszablonowy, uwzględniając rozwój społeczeństwa informacyjnego i gospodarki opartej na wiedzy. Projekt został objęty patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Pracy i Polityki Społecznej.

II edycja „Linku do przyszłości” wystartowała 14 października (w dniu inauguracji Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery). Do udziału w konkursie „O przyszłości – lokalnie” przystąpiło 13 instytucji, a w spotkaniach wzięło udział ponad 400 uczestników! Uczniowie szkół średnich i klas gimnazjów z małych miejscowości biorący udział w spotkaniach organizowanych w ramach projektu mogli porozmawiać z młodym, inspirującym profesjonalistą, poznać jego drogę do sukcesu oraz dowiedzieć się jaką rolę w jego pracy odgrywają nowe technologie. Poznali także zawody, na które prognozowane jest zapotrzebowanie w przyszłości i wzięli udział w quizie, który pozwolił im zorientować się w aktualnej sytuacji i trendach na rynku pracy. Po spotkaniu mogli sprawdzić swoje predyspozycje zawodowe za pomocą narzędzia „Twój Potencjał” opracowanego przez Fundację Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych i dostępnego bezpłatnie na stronie www.praca-enter.pl, a także skonsultować uzyskane wyniki z doradcą zawodowym polecanym przez Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych RP. To przedsięwzięcie udało się zrealizować przy wydatnej pomocy i życzliwej współpracy z przedstawicielami Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i zaangażowaniu młodzieży z Gimnazjum Nr 1 Liceum Społecznego w Barcinie.

Ciesielska Stanisława