Serdecznie zapraszamy

Psim zaprzęgiem przez życie

Kategoria: Podróże małe i duże nie tylko w literaturze Opublikowano: wtorek, 24 październik 2017 Maciej Gawroński Drukuj E-mail

Kliknij, aby powiększyćW środę 18 października 2017 r. w piechcińskiej książnicy odbyło się spotkanie z podróżnikiem, panem Krzysztofem Nowakowskim, któremu towarzyszyła żona, Daria Nowakowska, w ramach projektu pn. „Podróże małe i duże nie tylko w literaturze”. Na spotkanie przybyli uczniowie VI klasy szkoły podstawowej Zespołu Publicznych Szkół w Piechcinie wraz z polonistką, panią Arletą Jakubowską.

Państwo Nowakowscy mieszkają w Nowym Dąbiu. Na uwagę zasługuje fakt, iż od ponad siedemnastu lat podróżują przez życie psim zaprzęgiem, organizując wyprawy w rejony polarne i startując w najdłuższych wyścigach psich zaprzęgów w Europie. Właśnie o swoich wyprawach, o przygotowaniach do nich opowiadali podczas spotkania.

Warto wiedzieć, że podróżnicy w 2010 roku objechali razem z psami dookoła Inari, jedno z największych europejskich jezior. Trzysta kilometrów pokonali w trzy dni. To był początek ich zmagań z Daleką Północą, o których opowiada książka pt. „23 kilometr” napisana i wydana przez pana Krzysztofa. W trakcie spotkania szóstoklasiści dowiedzieli się również wielu ciekawostek na temat psów, towarzyszy podróży państwa Nowakowskich. To syberiany husky i alaskany husky, które motywują ich do działania, ponieważ zawsze są chętne do treningów. Zdaniem podróżników, tylko to, co naprawdę trudno zdobyć, warto zdobywać, tylko ciężka praca gwarantuje sukces. Nagrodą jest ogromna satysfakcja.

Uczniowie VI klasy byli zainteresowani spotkaniem, ponieważ zadawali mnóstwo intrygujących pytań. Niesamowite wrażenia… Dziękujemy.

Dorota Witkowska

1.JPG2.JPG3.JPG4.JPG5.JPG6.JPG7.JPG8.JPG

Odsłony: 694
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok