Serdecznie zapraszamy

KURS KORZYSTANIA Z RÓŻNYCH FORM KSIĄŻKI, NOWOCZESNYCH APLIKACJI…

Kategoria: Podróże małe i duże nie tylko w literaturze Opublikowano: poniedziałek, 11 grudzień 2017 Maciej Gawroński Drukuj E-mail

Kliknij, aby powiększyćW piątek 3 listopada 2017 r. w piechcińskiej książnicy odbył się kurs korzystania z różnych form książki, nowoczesnych aplikacji, obsługi tabletu, smartfona, komputera celem zwiększenia dostępu do nowych technologii. Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Podróże małe i duże nie tylko w literaturze” dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W kursie uczestniczyło siedem zainteresowanych pań, które pod kierunkiem bibliotekarki, Anny Popielarz-Olszak, oraz informatyka, Macieja Gawrońskiego, dowiedziały się wielu istotnych informacji na temat nowoczesnych aplikacji, z których można korzystać nie tylko w bibliotece, ale także w domowym zaciszu.

Czytelniczki w trakcie spotkania zostały poinformowane, co to jest IBUK LIBRA, biblioteka cyfrowa WOLNE LEKTURY, aplikacje LEGIMI. Na uwagę zasługuje fakt, iż panie miały możliwość praktycznego zapoznania się z różnymi formami książki oraz aplikacjami mobilnymi wskazanymi podczas planowania podróży, na miejscu, w bibliotece. To bardzo ważne, trzeba łączyć teorię z praktyką. Wtedy uczestnicy kursu więcej zapamiętują, a przede wszystkim rozumieją i wiedzą, jak wykorzystać zdobytą wiedzę.

Dorota Witkowska

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg9.jpg10.jpg

Odsłony: 505
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok