Serdecznie zapraszamy

„Prawda o Fatimie i wielkich podróżnikach Portugalii” – wykład Andrzeja Turzyńskiego wieńczący projekt „Podróże małe i duże nie tylko w literaturze”

Kategoria: Podróże małe i duże nie tylko w literaturze Opublikowano: środa, 13 grudzień 2017 Maciej Gawroński Drukuj E-mail

Kliknij, aby powiększyćW mikołajkowy wieczór - 6.12.2017, odbyło się spotkanie kończące projekt „Podróże małe i duże nie tylko w literaturze” dofinansowany w ramach programu ”Partnerstwo dla książki” ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego połączone z gościnnym występem Andrzeja Turzyńskiego pt. „Prawda o Fatimie i wielkich podróżnikach Portugalii”.

Podczas spotkania zainaugurowano Klub Podróżujących Rodzin w Barcinie. Mamy nadzieję, że wspólnie będziemy spotykać się i przeżywać niezapomniane chwile słuchając opowieści z podróży tych dalszych czy też tych bliższych. Zwycięzcom oraz uczestnikom Internetowego Konkursu „Quiz Podróżniczy”, zorganizowanego przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Barcin w partnerstwie ze Stowarzyszeniem „Otwarte Umysły” i Towarzystwem Miłośników Miasta i Gminy Barcin, wręczono nagrody. A otrzymali je: Eryk Czaplicki za zajęcie I miejsca, Mikołaj Kwaśniewski za zdobycie II miejsca, Mieczysława Błaszak za uzyskanie III miejsca oraz: Eliza Chareńska, Oliwia Harmider, Aleksandra Kwaśnik, Wiktoria Prussak, Marcel Czyżewski, Maksymilian Gaczkowski, Krzysztof Zaborowski. Kulminacyjnym punktem spotkania była prelekcja Andrzeja Turzyńskiego, członka Żnińskiego Klubu Podróżnika, o niesamowitej pielgrzymkowej wędrówce do Portugalii, w której uczestniczył. Pan Andrzej przedstawił zebranym wydarzenia, do których doszło w 1917 roku w Fatimie, ich dzieje, tajemnice nawiązując do faktów historycznych, jakie wydarzyły się w Europie. Pan Turzyński pokrótce przedstawił historię Portugalii, symbole państwa, wybitnych Portugalczyków. Mówił o ciekawostkach Portugalii, o pamiątkach, które warto przywieść ze sobą z podróży , o tym, co warto zwiedzić, zjeść i spróbować, o miejscach, których nie wypada ominąć. Nie obyło się bez pytań, ale tym razem prelegenta do publiczności. Prawidłowe odpowiedzi nagradzane były pamiątkami oraz smakołykami z Portugalii. Nie zabrakło wspólnych zdjęć i kuluarowych rozmów z prelegentem.

Przybyli na spotkanie goście mieli okazję zobaczyć wystawę fotografii wykonanych przez uczestników projektu „Podróże małe i duże nie tylko w literaturze”.

Renata Grabowska

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

  • 5
  • 6
  • 7

Simple Image Gallery Extended

Odsłony: 744
Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.
Dalsze informacje Ok