Logo biblioteki

O tym, jak pracuje się w naszej bibliotece w czasach epidemii, i nie tylko.
Zapraszamy do odsłuchania audycji w Radiu PiK

Tematem kolejnego spotkania w bibliotece w Barcinie były śmieci, a raczej jak ograniczać ich ilość. Olga Gralak Ćwikła starała się wpoić zebranym jak przestawić swoje myślenie na „zero lub mniej odpadów”

Prace z wikliny papierowej były tematem przewodnim spotkania w bibliotece, jakie odbyło się 12 lutego w Barcinie. Wystawa była pokłosiem warsztatów organizowanych w ramach klubu „Pasja łączy pokolenia”

”Bezpieczna marihuana? Konsekwencje zdrowotne używania nowych narkotyków w świetle badań” – to tytuł wykładu, który 12 lutego wygłosił w Bibliotece i Miejskim Domu Kultury dr Marcin Szulc, psycholog, profesor Uniwersytetu Gdańskiego.

Od pięciu lat w bibliotece w Barcinie organizowany jest Noworoczny Turniej Szachowy. Tegoroczna edycja miała miejsce 1 lutego.

Towarzystwo Miłośników Miasta i Gminy Barcin oraz Biblioteka Publiczna im. Jakuba Wojciechowskiego zorganizowały promocję książki „Powstańcy tej ziemi. Powstańcy wielkopolscy 1918-1919 spoczywający na cmentarzu w Barcinie” pod redakcją Zofii Drzewieckiej i Barbary Chojnowskiej. Uroczysta promocja miała miejsce 29 stycznia.

Towarzystwo Miłośników Miasta i Gminy Barcin wydało kolejną książkę. Dotyczy ona powstańców wielkopolskich z terenu Barcina, a redakcją zajęły się Zofia Drzewiecka i Barbara Chojnowska. Zapraszamy do materiału na stronie Tygodnika Lokalnego Pałuki.

22 stycznia w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Barcin odbyło się niecodzienne spotkanie. Wręczone zostały nagrody dla czytelników roku. Ponadto podopieczni Domu Dziennego Pobytu wystąpili w jasełkach.