Odwiedzający słuchają wypowiedzi dyrektor biblioteki.

Zawsze jest nam miło, gdy odwiedzają nas koleżanki lub koledzy po fachu; to dobra okazja do wymiany doświadczeń i wzajemnych inspiracji. Tak właśnie było 3 lipca, gdy do naszej biblioteki zawitały bibliotekarki z Gminnej Biblioteki Publicznej w Lubartowie, które przyjechały do nas w ramach realizowanego w ich książnicy projektu "Kompetentny bibliotekarz, kreatywny zespół" dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Uczestniczka spotkania podczas zabiegu kosmetycznego.

Świetlica MDK w Mamliczu wspólnie z tamtejszą Biblioteką Publiczną zaprosiły mieszkanki Mamlicza na spotkanie „Chwila relaksu”. W piątkowe popołudnie 27 lutego przedstawicielki rosyjskiej firmy Faberlic – pani Maria Stankiewicz oraz pani Marzena Wilk przygotowały prelekcję na temat tajników urody. Panie chętnie dzieliły się wiedzą na temat przygotowania naszej cery na powitanie wiosny oraz stosowania m.in. maseczek relaksacyjnych.

Dyrektor zakładu Lafarge.

Koniec miesiąca to w barcińskiej bibliotece zwyczajowy czas spotkań wspomnieniowych, realizowanych w cyklu pod nazwą „Zajrzyj do biblioteki… powspominać”. Tematem kolejnego spotkania była historia Przyzakładowej Szkoły Zawodowej w Piechcinie; wydarzenia miało miejsce 26 lutego.

Uczestnicy spotkani siedzą przy stolikach i oglądają prezentację multimedialną

Każdego roku, począwszy od 2004, w miesiącu lutym obchodzony jest w całej Europie Dzień Bezpiecznego Internetu. To święto obchodzone z inicjatywy Komisji Europejskiej. Jego ideą jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji oraz rodziny.

Puchary, które można było wygrać w turnieju.

Organizowanie turniejów szachowych w barcińskiej bibliotece stało się już tradycją. Kolejne przeprowadzone w bibliotece rozgrywki odbyły się 21 lutego , a były to Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Żnińskiego Szkół Podstawowych. Wzięło w nich udział 52 uczniów szkól podstawowych z min. Barcina, Żnina, Mamlicza, Gąsawy. Sędzią turnieju był Piotr Konieczyński z Klubu Baszta Żnin.

Ksiażki zawinięte w brązawy papier ozdobione serduszkami.

W piątek 14 lutego 2020 r. w piechcińskiej bibliotece odbyła się „Randka w ciemno z książką”. Zainteresowani Czytelnicy wybierali sobie książki zawinięte w szary papier ozdobiony czerwonymi serduszkami.

Czytelniczka tuż przed losowaniem książki niespodzianki

Za nami 14 lutego, w tym roku bibliotekarze bardzo aktywnie włączyli się w obchody Święta Zakochanych zachęcając do pokochania literatury. Czytelnicy mieli możliwość wylosowania książki niespodzianki z miłością w tytule, którą wypożyczali do domu. Z tej okazji wyeksponowany został regał z książkami o miłości.

Dzieci przebrane w rozmaite stroje łapią konfetti.

Karnawał to czas przepełniony muzyką i zabawą. W balu zorganizowanym 11 lutego 2020 roku przez barcińską bibliotekę udział wzięły dzieci z projektu „Edukowanie przez czytanie” oraz najmłodsi czytelnicy biblioteki.