Uczestnicy spotkania oglądają wystawione prace

„Pasja łączy pokolenia” to klub działający przy filii biblioteki w Mamliczu, powstały w 2017 roku z inicjatywy Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Barcin Filii w Mamliczu oraz Świetlicy Miejskiego Domu Kultury w Mamliczu. Powstanie klubu związane jest z warsztatami wikliny papierowej, które zorganizowano w filii w październiku 2017 roku; zajęcia poprowadziła Pani Halina Ryszka - uczestniczka warsztatów z wikliny papierowej w innej filii barcińskiej biblioteki – położonej na „starym mieście” w Barcinie. Paniom biorącym udział w warsztatach tak bardzo spodobała się ta technika, że zapragnęły rozwijać swoje umiejętności na kolejnych spotkaniach. I tak oto narodził się klub „Pasja łączy pokolenia”, który zrzesza grupę aktywnych, pełnych pasji kobiet; Panie spotykają się regularnie; w zajęciach biorą udział także ich dzieci i wnuki.

Kliknij, aby powiększyćDnia 16 stycznia 2019 roku w czytelni biblioteki w ramach cyklu „Artystyczne Prezentacje” odbył się wernisaż prac Jana Fritza, mieszkańca naszej gminy. Prace artysty wystawiane są już po raz kolejny w barcińskiej książnicy. Pan Jan wspominał udział w plenerach malarskich, spotkaniach z innymi artystami, opowiadał o pracy, która pomagała mu zrealizować marzenia.