ZAKLĘTE W KAMYKACH

Kategoria: Inne wydarzenia Opublikowano: czwartek, 03 październik 2019 Robert Sagan Drukuj E-mail

Kliknij, aby powiększyć27 września 2019 r. w piechcińskiej książnicy odbył się wernisaż wystawy pn. „Zaklęte w kamykach” – obrazki z kamieni, szkła, patyków i muszelek autorstwa Pana Zdzisława Jankowskiego, emerytowanego mieszkańca Piechcina.

Pan Zdzisław podczas wernisażu opowiedział o swojej pasji, czyli o zbieraniu szkiełek, patyków, muszelek, a przede wszystkim kamieni o różnorodnych kształtach, kolorach i rozmiarach oraz układaniu z nich ciekawych kompozycji. W ten sposób powstają obrazki przedstawiające rośliny, zwierzęta, krajobrazy, a nawet uczucia, różne dyscypliny sportowe, czy sposoby spędzania wolnego czasu. Niektóre z nich prezentują motywy świąteczne.

Na uwagę zasługuje fakt, iż Pan Jankowski po raz pierwszy wystawił swoje eksponaty właśnie w piechcińskiej filii. Zaproszeni goście zachwycali się wystawą, która z pewnością dostarczyła im niesamowitych, estetycznych wrażeń. Wernisaż poprowadziła kierownik biblioteki, pani Mariola Zelek. Wystawę można obejrzeć w czytelni biblioteki do końca października. Serdecznie zapraszamy.

Dorota Witkowska