Bibliotekarka czyta w szkole

Kategoria: Inne wydarzenia Opublikowano: czwartek, 31 październik 2019 Robert Sagan Drukuj E-mail

Kliknij, aby powiększyćWe wtorkowe przedpołudnie, 29 października 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Brzechwy w Barcinie uczniów z klasy III A, której opiekunem jest pani Elżbieta Wojtkowiak, odwiedziła Joanna Kujawa-Drozdowska, pracująca na co dzień w Oddziale dla dzieci i młodzieży barcińskiej biblioteki.

Bibliotekarka została zaproszona do wzięcia udziału w ruszającym w szkole projekcie pn. „Wkręceni w czytanie”.

Podczas spotkania przeczytała dzieciom książkę pt. „Droga na górę” Marianne Dubuc. Bajka opowiada o Pani Borsukowej, która co niedzielę wspina się na górę o nazwie „Słodka Bułeczka”. Stara i doświadczona borsuczyca odwiedza przyjaciół, podziwia przyrodę i piękne widoki. Maluchy dowiedziały się, jak wielkie znaczenie ma przyjaźń i wiedza starszych pokoleń.

Nietypowe spotkanie odbyło się w ramach projektu „Wkręceni w czytanie”.

Przedsięwzięcie realizowane przez Panie nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej, pracujące w Szkole Podstawowej nr 2 w Barcinie, ma na celu zachęcać dzieci do czytania i częstego sięgania po książkę.

Joanna Kujawa-Drozdowska