BIBLIOTECZNE CZARY-MARY Z OKAZJI DNIA PRZEDSZKOLAKA

Kategoria: Lekcje biblioteczne Opublikowano: poniedziałek, 30 wrzesień 2019 Robert Sagan Drukuj E-mail

Kliknij, aby powiększyćW ramach obchodów „Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka”, bibliotekarki z Oddziału dla dzieci i młodzieży zaprosiły dzieci z barcińskich przedszkoli na wspólne czytanie bajek. Co prawda święto przepada 20 września, jednak grup przedszkolnych jest tak dużo, że świętujemy jeszcze, w tym tygodniu.

W piątkowe przedpołudnie, 25 września 2019 roku barcińską bibliotekę odwiedziła grupa 4 latków z Przedszkola nr 2 w Barcinie z wychowawczynią panią Ewą Stawicką. W magiczną podróż do świata wierszy i bajek, tym razem zabrała dzieci pani Joanna Kujawa-Drozdowska, pracująca w Oddziale dla dzieci i młodzieży. Na początku spotkania dzieci zaprzyjaźniły się z biblioteczną kicią, która zapytała maluchy o porę roku za oknem. Wiersze Laury Łącz i Jana Sztaudyngera były uzupełnieniem rozmowy o jesieni, natomiast wiersz pt. „Teatr lalkowy” Marka Bartkowicza, stał się wprowadzeniem do zabawy w teatr. Dzieci zobaczyły, że czytanie bajek to może być świetna zabawa, a historia Jasia i Małgosi pokazana za pomocą pacynek lub laleczek. Po wysłuchaniu bajeczek dzieci miały możliwość obejrzenia książeczek przeznaczonych dla ich wieku, a następnie zbudowały wieżę z książek.

Joanna Kujawa-Drozdowska