BIBLIOTECZNE PRZEDPOŁUDNIE PRZEDSZKOLAKÓW

Kategoria: Lekcje biblioteczne Opublikowano: wtorek, 01 październik 2019 Robert Sagan Drukuj E-mail

Kliknij, aby powiększyćW ramach obchodów „Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka”, bibliotekarki z Oddziału dla dzieci i młodzieży zaprosiły dzieci z barcińskich przedszkoli na wspólne czytanie bajek. Co prawda święto przepada 20 września, jednak grup przedszkolnych jest tak dużo, że świętujemy jeszcze, w tym tygodniu.

W deszczowe przedpołudnie, 30 września 2019 roku barcińską bibliotekę odwiedziła grupa 4 latków z Przedszkola nr 3 w Barcinie z wychowawczynią panią Agatą Łysy. Maluchy powitała dyrektor biblioteki Pani Grażyna Szafraniak, proponując dzieciom udział w projekcie „Z książką na start”. W ramach projektu dzieci z roczników od 2013 do 2016, mogą odebrać w bibliotece pakiet książek, gadżety oraz kartę, na której za każdą wizytę w bibliotece przyklejają naklejki. Zbierając „delfinki” dziecko może otrzymać specjalny Dyplom Małego Czytelnika. W magiczną podróż do świata wierszy i bajek, zabrała dzieci pani Joanna Kujawa-Drozdowska, pracująca w Oddziale dla dzieci i młodzieży.

Na początek maluchy zaprzyjaźniły się z biblioteczną kicią, która zapytała milusińskich o porę roku za oknem, a wiersze Agnieszki Frączek i Jana Sztaudyngera stały się mottem rozmowy o jesieni. Z ogromną zaciekawieniem i nieskrywaną radością dzieci wysłuchały wiersza ”Co dziś kredki zmalowały”. Potem pani bibliotekarka pokazała swoim gościom, że historia Jasia i Małgosi przedstawiona przy użyciu pacynek wygląda zupełnie inaczej.

Dzieci zobaczyły, że czytanie bajek to może być świetna zabawa. Po wysłuchaniu bajeczek przedszkolaki miały możliwość obejrzenia książeczek przeznaczonych dla ich wieku, a następnie zbudowały wieżę z książek.