TYDZIEŃ Z MAKARONEM

Kategoria: Lekcje biblioteczne Opublikowano: czwartek, 31 październik 2019 Robert Sagan Drukuj E-mail

Kliknij, aby powiększyćZ okazji Światowego Dnia Makaronu, który przypadał 25 października w Oddziale dla dzieci i młodzieży odbyły się kolejne warsztaty plastyczne, w których w poniedziałek uczestniczyła grupa 3-4 latków z Niepublicznego Przedszkola „Kraina zabaw” oraz grupa 5-6 latków z Przedszkola nr 2 w Barcinie, natomiast w środę od rana spotkaliśmy się z grupą 6-latków z Przedszkola nr 3 w Barcinie.

W makaronowy świat, dzieci wprowadziła bibliotekarka Pani Justyna Pałka rozmawiając z nimi o tym jakie kształty mają makaroniki oraz jakie potrawy z makaronem lubią dzieci najbardziej.

Następnie zadaniem dzieci było wyklejenie szablonu drzewa lub liści używając w tym celu różnych rodzajów makaronu. Kolejnym etapem zajęć było pomalowanie swoich prac farbami plakatowymi by nadać im jesienny wygląd.

Na koniec warsztatów dzieci bardzo chętnie pozowały do wspólnych zdjęć, chwaląc się swoimi makaronowymi obrazami.

Justyna Pałka