Kobiety, kwiaty i poezja

Kategoria: Lekcje biblioteczne Opublikowano: środa, 04 marzec 2020 Robert Sagan Drukuj E-mail

Kliknij, aby powiększyćW Filii Biblioteki Publicznej w Mamliczu tradycyjnie we wtorek odbyły się zajęcia literacko – plastyczne z cyklu „Przedszkolak w bibliotece”. W miesiącu marcu przypada Dzień Kobiet (8 marca) oraz Światowy Dzień Poezji (21 marca). Dlatego też w dniu 3 marca zostało przeprowadzone spotkanie „Kobiety, kwiaty i poezja”.

Dzieci rozmawiały o roli kobiety w społeczeństwie oraz w jaki sposób są one przedstawiane w wierszach. Są ważne dla każdego z nas niezależnie czy to jest mama, siostra, babcia, czy koleżanka. Zadeklarowano, że święto pań powinno odbywać się codziennie. Nie jest potrzebny nam pretekst, aby kogoś obdarować kwiatami. To jest tak sympatyczny gest, który każdemu sprawi przyjemność. Przedszkolaki własnoręcznie wykonały papierowe kwiaty dla swoich wyjątkowych pań. Podczas tworzenia prac plastycznych, maluchy słuchały wierszy czytanych przez starsze koleżanki – Nadię, Wiktorię, Amelkę oraz bliźniaczki Julkę i Zosię. Dziewczynki czytały wiersze Michała Rusinka z tomiku „Wierszyki rodzinne”, przedstawiające kobiety w sposób humorystyczny. W trakcie zajęć „Kobiety, kwiaty i poezja” nie zabrakło słodkiego poczęstunku.