Kwiatki dla pań.

Kategoria: Lekcje biblioteczne Opublikowano: wtorek, 10 marzec 2020 Robert Sagan Drukuj E-mail

Kliknij, aby powiększyćW dniu 4 marca w Bibliotece Publicznej filia w Mamliczu odbyły się zajęcia dla młodych użytkowników książnicy - „Kwiatki dla pań”. Dawniej na Dzień Kobiet panie otrzymywały goździki bądź gerbery, obecnie popularne są tulipany oraz róże. Natomiast sześciolatki z Oddziału Przedszkolnego w Mamliczu postanowiły być oryginalne. Z okazji zbliżającego się święta kobiet własnoręcznie wykonały kwiatki z krepiny. Bibliotekarka krok po kroku pokazywała dzieciom kolejne etapy wykonania pracy plastycznej. Posługiwanie się nożyczkami nie było przedszkolakom obce.

Chętnie nacinali różową krepinę. W trudniejszych momentach wykonania kwiatka mogli liczyć na pomoc wolontariuszki biblioteki pani Ewy Madalińskiej. Na szczególną pochwałę zasługuje postawa Wojtka Wolskiego, który nie tylko był w pełni samodzielny ale również bardzo dokładny. Wojtek za swoją precyzyjną pracę został uhonorowany nagrodą niespodzianką. Warsztaty plastyczne „Kwiatki dla pań” odbyły się w ramach cyklu zajęć „Mały artysta – bądź kreatywny”.

Edyta Dypolt