DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI -przy Filii nr1 ul. Kościelna 15 Biblioteki Publicznej Miasta i Gmimy w Barcinie.

Działalność DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI DLA MŁODZIEŻY w Filii nr1 rozpoczęla się 30 października 2009 roku jako drugiego klubu na terenie gminy Barcin.

W spotkaniu biorą udzial dziewczęta z gimnazjum i liceum.Obecnie udzial zdeklarowalo 10 mlodych czytelniczek . Lista chętnych do podzielenia się wrażeniami z przeczytanych książek będzie cały czas otwarta . Spotkania odbywają się w każdy ostatni piątek miesiąca.

Książki do dyskusji wybierają same zainteresowane. Tematem, który jest poruszany najczęściej to problemy nastolatek ,często bardzo trudne i zawile.

Co z tego mają czytelniczki?

Spędzają czas w milej atmosferze ,przy dobrej herbacie i slodkim ciachu,w gronie swoich rówieśniczek w bezpiecznym miejscu. Z kazdym spotkaniem są pewniejsze w wyrażaniu swoich emocji,opnii, wrażeń i kultury dyskusji oraz obrony swoich przekonań i racji .Doświadczenia te pozwolą im podejmować trafne decyzje w życiu. Największą nagrodą są spotkania z autorami książek i możliwośćrozmowy z gościem.

Zachęcam sympatków słowa pisanego do Filii nr1 .Obowiązkowo trzeba zabrać ze sobą dobry humor.

Autor:Moderator Anna Zielińska

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŹKI - przy Oddziale dla dzieci Biblioteki Publicznej M i G w Barcinie powstał jako pierwszy 6.02.2009r. wśród placówek bibliotecznych na terenie gminy.

Deklaracje przystąpienia do klubu i udział w pierwszym spotkaniu wzięło udział 10 osób. Spotkanie miało charakter organizacyjny na którym członkowie Klubu poznali się i omówione zostały zasady przynależności do Klubu. Zapoznano się z propozycjami książek, które będą stanowiły lekturę klubowiczów . Grono członków DKK przy Oddziale dla dzieci poszerzyło się do 15 osób .Są to dziewczyny z Gimnazjum oraz ze Szkół Średnich .Spotkania odbywają się raz w miesiącu w soboty o 11.00 tj. w czasie wolnym od nauki. Wybory czytanej literatury są różne, adekwatne do zainteresowań młodych czytelniczek.

Na każdym spotkaniu toczy się żywa i owocna dyskusja na temat przeczytanej książki oraz poruszane są problemy nurtujące młodzież. Analizowane są gusta czytelnicze przy zachowaniu zasady, że o przeczytanych książkach rozmawiamy w swobodny, niczym nieskrępowany sposób. Udział w DKK to nie tylko aktywizacja intelektualna, ale także przyjemnie, a zarazem pożytecznie spędzony czas. Dobrodziejstwem płynącym z przynależności do Klubu, poza czytaniem wybranych przez uczestników książek, są również spotkania z ich autorami ,wspólne wyjścia na basen itp. Nieodłącznym elementem spotkań jest przyjazna i wesoła atmosfera dyskutującej młodzieży.

Klubowiczem może zostać każdy . Najważniejsza jest pasja czytania, ochota na rozmowę o tym co czytamy, a także chęć poznawania nowej literatury i integrowania się ze środowiskiem.

Autor:Moderator Ciesielska Stanisława

Naszą przygodę z książką rozpoczęliśmy 4 listopada 2009r. Wtedy to w wypożyczalni dla dorosłych przy Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Barcinie zawiązał się Dyskusyjny Klub Książki. Uczestniczyło w nim 12 pań. Obecnie grono klubowiczów liczy 18 osób.

Spotykamy się raz w miesiącu, przeważnie w pierwszą środę miesiąca o godz. 1700, aby w sympatycznej atmosferze podyskutować o przeczytanej książce. Wyboru książek do wspólnego omawiania dokonują członkowie Klubu. W ramach DKK organizowane są spotkania autorskie z przedstawicielami rodzimej literatury.

Wszystkie spotkania odbywają się w głównej siedzibie BPMiG w Barcinie przy ul. Lotników 13 i mają charakter otwarty. Uczestniczyć w nich mogą wszyscy miłośnicy słowa pisanego, którzy nie tylko lubią czytać, lecz także rozmawiać o książkach. Klubowiczem może zostać każdy użytkownik biblioteki, niezależnie od wieku, zainteresowań oraz tego, jak dużo i jak szybko czyta. Moderatorem Klubu jest bibliotekarka mgr Renata Grabowska.

Autor:Moderator Renata Grabowska