Mama z dwójką dzieci przed biblioteką.

Adaś i Gabrysia odebrali dziś wyprawkę czytelniczą i Kartę Małego Czytelnika z projektu „Mała Książka -Wielki Człowiek”. Kto następny?

Dyrektor biblioteki wita zebranych gości.

Każdy, kto przyszedł 14 października 2020 roku o godz. 16:00 do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Barcinie lub na Facebooku uczestniczył w transmisji na żywo, mógł przeżyć niezwykłe chwile wsłuchując się w ciekawe opowieści z życia Leopolda Tyrmanda. A wszystko za sprawą zaproszonego gościa - Mariusza Urbanka, który na podstawie książki „Zły Tyrmand” zabrał uczestników spotkania w niecodzienną i ekscytującą podróż śladami wybitnego pisarza, dziennikarza i publicysty.

Na blacie stołu umieszczono trzy pomarańczowe lampiony ozdobione sznurkiem, jarzębiną i kasztanami. Przez niepomalowaną powierzchnię w kształcie liścia widać w środku zapalone świeczki.

W piątkowe popołudnie 16 października br. zostały przeprowadzone warsztaty dla dzieci „Lampiony - Jesienne inspiracje”. Spotkanie zostało poprowadzone wspólnie przez Bibliotekę Publiczną filia w Mamliczu oraz Świetlicę MDK w Mamliczu w ramach cyklu zajęć „Mały artysta – bądź kreatywny”.

Pani Małgorzata Jarocińska podczas prelekcji
„Jak pięknie jest rano, gdy jeszcze nie wszystko się stało, i wszystko może się stać, tylko brać…” Agnieszka Osiecka, Tylko brać

29 września 2020 roku w świetlicy MDK w Barcinie Wsi odbyło się spotkanie z panią Małgorzatą Jarocińską, historykiem z pasją, autorką ponad 30 gawęd historyczno-literackich. We wtorkowe popołudnie zaprezentowała swoją gawędę o Agnieszce Osieckiej pt.” Marzenie o lataniu”.

Prace plastyczne wykonane na zajęciach, są to owieczki wykonane z papieru i waty.

Z okazji Dnia Bezpiecznego Komputera w poniedziałek 12 października 2020 roku w Mamliczu odbyły się zajęcia dla najmłodszych „Bądź bezpieczny przy komputerze”. Warsztaty zostały przeprowadzone w ramach cyklicznych spotkań „Przedszkolak w bibliotece”.

Trzy dziewczynki z wykonanymi pracami, w słoikach znajduje się kolorowy piasek, kamyki i centralnie ustawiona roślinka.

W piątkowe popołudnie 2 października br. Biblioteka Publiczna filia w Mamliczu wspólnie z Świetlicą MDK w Mamliczu zaprosiła dzieci na warsztaty „Las w słoiku”. Na początek instruktorki zajęć opowiedziały co nieco uczestnikom warsztatów o „Lasach w słoiku”, z czego składają się oraz w jaki sposób funkcjonują. Okazuje się, że tego typu kompozycje kwiatowe nie są trudne w utrzymaniu.

Zebrani goście siedzą przy stolikach i słuchają prelekcji.

Wszyscy, którzy ostatnie wrześniowe popołudnie postanowili spędzić w barcińskiej bibliotece, uczestniczyli w wirtualnej podróży do Dworu Marzeń w Sielcu. A zabrała ich tam Katarzyna Rodziewicz – obecna właścicielka zespołu dworsko-parkowego, który blisko sto lat temu należał do rodziny Unrugów.