Projekt „Ku szczytom” to spotkania o tematyce górskiej, organizowane w bibliotece miejskiej. Tym razem mieszkańcy Barcina spotkali się z Szymonem Springerem z Szubina, który opowiedział o swojej wędrówce przez szkockie góry.

Źródło: www.tvlbarcin.pl

Zdjęcie publiczności, widać dwadzieścia osób, jedna stoi z tyłu sali pozostałe siedzą przy stolikach i słuchają prelegenta.

Kontynuujemy spotkania realizowane w ramach zadania „Ku szczytom. O literaturze górskiej i nie tylko” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 21 września wraz z Szymonem Springerem odwiedziliśmy góry Szkocji; podróżnik opowiedział o swojej wędrówce szlakiem Cape Wrath Trail - jedną z najtrudniejszych tras pieszych w Europie.

Plakat informujący o spotkaniu z Maciejem Pierą

Maciej Piera. Spotkanie autorskie z youtuberem , twórcą kanału Szczytomaniak, autorem książki "Siła przetrwania. Największe górskie tragedie". 5 października godzina 16:00. W ramach zadania "Ku szczytom - o literaturze górskiej i nie tylko"

Plakat informujący o spotkaniu z Leszkiem Szczasnym

Polskie szlaki, spotkanie z podróżnikiem Leszkiem Szczasnym 28 września godz. 16:00. W ramach zadania "Ku szczytom — o literaturze górskiej i nie tylko"

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury — państwowego funduszu celowego.

Plakat informujący o spotkaniu z Szymonem Springerem

Pieszo przez Cape WrathTrail, góry Szkocji. O wędrówce przez szkockie góry opowie podróżnik Szymon Springer 21 września godz. 16:00. W ramach zadania "Ku szczytom — o literaturze górskiej i nie tylko"

REGULAMIN KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO „MOJE PODRÓŻE MAŁE I DUŻE”

realizowanego  w aplikacji Instagram w ramach zadania „Ku szczytom – o literaturze górskiej i nie tylko” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Zdjęcie przedstawiające wystawkę książek Anny Kamińskiej

Wanda Rutkiewicz - legenda polskiej i światowej wspinaczki wysokogórskiej. Pierwsza kobieta, która zdobyła K2, jako trzecia zaś weszła na Mount Everest, propagatorka idei kobiecego wspinania. Zgodnie z postanowieniem Sejmu, jedna z patronek roku 2022. Postać fascynująca, pełna sprzeczności, budząca skrajne emocje – i w latach swego życia, i dziś.

Projekt „Ku szczytom” to spotkania o tematyce i literaturze górskiej. Tym razem w miejskiej bibliotece mogliśmy spotkać Annę Kamińską, autorkę biografii polskich kobietach przemierzających góry.

Źródło: www.tvlbarcin.pl