Na blacie stołu umieszczono trzy pomarańczowe lampiony ozdobione sznurkiem, jarzębiną i kasztanami. Przez niepomalowaną powierzchnię w kształcie liścia widać w środku zapalone świeczki.

W piątkowe popołudnie 16 października br. zostały przeprowadzone warsztaty dla dzieci „Lampiony - Jesienne inspiracje”. Spotkanie zostało poprowadzone wspólnie przez Bibliotekę Publiczną filia w Mamliczu oraz Świetlicę MDK w Mamliczu w ramach cyklu zajęć „Mały artysta – bądź kreatywny”.

Prace plastyczne wykonane na zajęciach, są to owieczki wykonane z papieru i waty.

Z okazji Dnia Bezpiecznego Komputera w poniedziałek 12 października 2020 roku w Mamliczu odbyły się zajęcia dla najmłodszych „Bądź bezpieczny przy komputerze”. Warsztaty zostały przeprowadzone w ramach cyklicznych spotkań „Przedszkolak w bibliotece”.

Trzy dziewczynki z wykonanymi pracami, w słoikach znajduje się kolorowy piasek, kamyki i centralnie ustawiona roślinka.

W piątkowe popołudnie 2 października br. Biblioteka Publiczna filia w Mamliczu wspólnie z Świetlicą MDK w Mamliczu zaprosiła dzieci na warsztaty „Las w słoiku”. Na początek instruktorki zajęć opowiedziały co nieco uczestnikom warsztatów o „Lasach w słoiku”, z czego składają się oraz w jaki sposób funkcjonują. Okazuje się, że tego typu kompozycje kwiatowe nie są trudne w utrzymaniu.

Dziewczynka siedząca po turecku czyta książkę

We wtorek 29 września przypada Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to w 2001 roku zainicjowała Polska Izba Książki, w tym roku celebrujemy je już po raz dziewiętnasty. Wszyscy zgodzą się, że głośne czytanie stymuluje młodego człowieka, rozwija jego wyobraźnię, wzbogaca słownictwo, buduje więź między czytającym a słuchającym, uczy skupienia. Bardzo zachęcamy do głośnego czytania milusińskim, czy to przez rodziców, dziadków, czy starsze rodzeństwo.

Dzieci siedzące na ławkach z założonymi maseczkami.

29 września 2020 r. piechcińska filia wspólnie ze świetlicą MDK w Piechcinie zorganizowały dla dzieci zajęcia plastyczne pt. „Jesienne kartki”.

Dzieci siedzące na ławkach z założonymi maseczkami.

W poniedziałkowe popołudnie dzieci uczestniczące w zajęciach bibliotecznych „Bajkopomagajki”, korzystając ze słonecznej pogody przenieśli się na zewnątrz mamlickiej książnicy. W ostatnich dniach września obchodzono Międzynarodowy Dzień Języków Migowych (23 wrzesień) oraz Międzynarodowy Dzień Niesłyszących (30 wrzesień).

Dziewczynka trzymająca kwiaty wykonane z liści kukurydzy

W piątkowe popołudnie 25 września br. biblioteczna filia z Mamlicza wspólnie z miejscową świetlicą wiejską przeprowadziła warsztaty manualne dla dzieci „Kwiaty z liści kukurydzy”. Zajęcia plastyczne zostały zrealizowane w ramach cyklu spotkań „Mały artysta – bądź kreatywny”.

Czwórka dzieci prezentuje swoje prace wykonane na zajęciach.

15 września 2020 r. piechcińska filia oraz świetlica MDK w Piechcinie zaprosiły dzieci na zajęcia plastyczne pt. „Tabliczki informacyjne”.