Jak oswoić się z ciemnością? Czym właściwie jest ciemność? W jaki sposób pokonać swoje lęki? Tym razem na te pytania udzielili odpowiedzi uczniowie z klasy II a ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Piechcinie po wysłuchaniu opowiadania pt. „Witalis i Chirek pokonują swoje lęki”. Drugoklasiści odwiedzili piechcińską bibliotekę 29 listopada br. wraz z wychowawcą, panią Justyną Michalak, oraz nauczycielem wspomagającym, panią Katarzyną Ściernicką. Było to kolejne spotkanie w ramach cyklu „Bajkoterapia dla Małych i Dużych”.

Jak poradzić sobie z żalem po stracie pupila? W jaki sposób dbać o ukochane zwierzątko? Dlaczego posiadanie pupila wymaga odpowiedzialności? Jak przekonać rodziców, żeby zgodzili się na posiadanie przez dzieci zwierzątka? Na te pytania udzielili odpowiedzi uczniowie z klasy III a ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Piechcinie po wysłuchaniu opowiadania pt. „Radości i smutki wynikające z posiadania zwierzątka”. Trzecioklasiści odwiedzili piechcińską filię wraz z wychowawcą, panią Ewą Słowińską, 16 listopada br. Było to kolejne spotkanie w ramach cyklu „Bajkoterapia dla Małych i Dużych”.

Można dziękować za wiele rzeczy. Kiedy ktoś powie nam coś miłego albo coś dla nas zrobi, za nauczenie nas czegoś, za pyszny posiłek, a przede wszystkim za wspólnie spędzony czas. Zgodziły się z tym faktem 5-latki z Przedszkola w Piechcinie, które 28 października br. wraz z wychowawcą, panią Estera Kolasą, odwiedziły piechcińską książnicę. Spotkanie pn. „Dziękuję. Zwroty grzecznościowe” odbyło się w ramach cyklu „Bajkoterapia dla Małych i Dużych”.

20 października br. piechcińską bibliotekę odwiedziły „Misie” z Przedszkola w Piechcinie wraz z wychowawcą — panią Aleksandrą Nierychłą. Spotkanie pn. „Kłopoty ze słowami. Relacje” odbyło się w ramach cyklu „Bajkoterapia dla Małych i Dużych”.

Bez wątpienia Jan Brzechwa napisał mnóstwo zabawnych i ciekawych wierszy dla dzieci. Przekonały się o tym w piechcińskiej filii 12 października br. BIEDRONECZKI – grupa 4-latków z Przedszkola w Piechcinie, podopieczni pani Moniki Mielcarek i pani Darii Filipiak.

Jak zapobiec kłótniom? Obserwować się wzajemnie i starać jak najlepiej poznać, bo gdy się kogoś lepiej pozna, wtedy łatwiej jest zaakceptować to, że tak bardzo się od nas różni i traci się ochotę do pouczania i poprawiania go za wszelką cenę. W ten sposób można uniknąć kłótni, niezgody i nienawiści. Zgodzili się z tym faktem uczniowie z klasy III a ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Piechcinie, którzy 30 września br. odwiedzili piechcińską filię wraz z wychowawcą — panią Ewą Słowińską. Było to kolejne spotkanie w ramach cyklu „Bajkoterapia dla Małych i Dużych”.

28 września br. piechcińską bibliotekę odwiedzili uczniowie klasy II a ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Piechcinie wraz z wychowawcą - panią Justyną Michalak oraz nauczycielem wspomagającym - panią Katarzyną Ściernicką. Dzieci uczestniczyły w zajęciach pn. „Sposoby na małe i średnie smutki” w ramach cyklu „Bajkoterapia dla Małych i Dużych”.

Współczesne biblioteki są nie tylko punktem dostępu do wiedzy, ale także miejscem różnorodnych wydarzeń kulturalnych. Zgodzili się z tym faktem uczniowie klasy IV a ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Piechcinie, którzy 9 września br. przybyli do naszej filii na lekcję biblioteczną pn. „Chcemy wiedzieć więcej!” wraz z polonistką, panią Arletą Jakubowską oraz nauczycielem wspomagającym, panią Magdaleną Kwaśniewską.