Dyrektor biblioteki wita zebranych gości.

Każdy, kto przyszedł 14 października 2020 roku o godz. 16:00 do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Barcinie lub na Facebooku uczestniczył w transmisji na żywo, mógł przeżyć niezwykłe chwile wsłuchując się w ciekawe opowieści z życia Leopolda Tyrmanda. A wszystko za sprawą zaproszonego gościa - Mariusza Urbanka, który na podstawie książki „Zły Tyrmand” zabrał uczestników spotkania w niecodzienną i ekscytującą podróż śladami wybitnego pisarza, dziennikarza i publicysty.

Zebrani goście siedzą przy stolikach i słuchają prelekcji.

Wszyscy, którzy ostatnie wrześniowe popołudnie postanowili spędzić w barcińskiej bibliotece, uczestniczyli w wirtualnej podróży do Dworu Marzeń w Sielcu. A zabrała ich tam Katarzyna Rodziewicz – obecna właścicielka zespołu dworsko-parkowego, który blisko sto lat temu należał do rodziny Unrugów.

Pani Joanna Kuciel Frydryszak prowadzi prelekcję.

„Kobiety przedwojenne to tytuł kolejnego spotkania, które odbyło się 25 września 2020 r. w Bibliotece Publicznej w Barcinie w ramach projektu: „Historie życiem pisane – o biografiach w bibliotece”. Przedsięwzięcia dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Dyrektor biblioteki wita zebranych gości, na scenie czeka Pani Iwona Kienzler.

Iwona Kienzler – popularyzatorka historii i autorka bestsellerów biograficznych, pisarka, spod której pióra wyszło ponad 80 książek, gościła w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Barcinie 9 września 2020 r. Prelegentka zabrała uczestników spotkania w pasjonującą podróż ścieżką słynnych polskich obrazów, a szczególnie kobiet na nich namalowanych.

Uczestnicy zebrani na spotkaniu siedzą na krzesłach i słuchają dyrektor bybioteki, która rozpoczyna spotkanie, między uczestnikami jest odległość 150 cm

Spotkanie w bibliotece z lubianym prelegentem, ciekawie i w gawędziarskim tonie opowiadającym o życiu wielkich, choć niekiedy zapomnianych Polakach jest prawdziwą frajdą i przeżyciem, które na długo zapada w pamięci. Daje możliwość przypomnienia postaci, poznania mniej znanych epizodów z ich życia, jak również budzi wspomnienia wydarzeń z historii Polski czy świata.