Wydarzenia w naszych filiach

 • "Kolorowe opowieści o duszkach co mieszkają w trawie"

  Kliknij, aby powiększyć"Kolorowe opowieści o duszkach co mieszkają w trawie"- warsztaty z cyklu "WAKACJE, BIBLIOTEKA I TY-ŁĄKOWE ROZMAITOŚCI" w bibliotece na Starym Mieście w Barcinie

 • „PIĘKNO LASU” Z WYKORZYSTANIEM ROBOTA EDUKACYJNEGO PHOTON

  Kliknij, aby powiększyć26 kwietnia 2019 r. piechcińską bibliotekę odwiedziły przedszkolaki z miejscowego przedszkola, grupa pani Moniki Cierzniak oraz grupa pani Estery Kolasy. Dzieci uczestniczyły w zajęciach pn. „Piękno lasu” - utrwalenie podstawowych informacji dotyczących roślin i zwierząt leśnych z wykorzystaniem robota edukacyjnego Photon.

 • „PIERWSZOKLASISTOM O ZDROWYM ŚNIE”

  Kliknij, aby powiększyćW środę 20 marca 2019 r. w piechcińskiej bibliotece odbyła się lekcja biblioteczna pn. „Jak zadbać o zdrowy sen?”, w ramach cyklu „Arteterapia dla Małych i Dużych”. Na spotkanie przyszli uczniowie I klasy Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Piechcinie wraz z wychowawcą, panią Elżbietą Krawczyk.

 • „Wakacyjne obrazki”

  Kliknij, aby powiększyć10 lipca 2019 biblioteka na Starym Mieście i Świetlica Miejskiego Domu Kultury w Barcinie Wsi zorganizowały dla dzieci warsztaty z kolażu. Jest to bardzo łatwa technika plastyczna, która łączy gatunki materiałów, o różnorodnych formach, kolorach, fakturach i różne techniki wykonania.

 • „WILCZĄ NATURĘ TEŻ SIĘ DA ZMIENIĆ. LEKCJA TOLERANCJI, KOLEGA AUTYSTYK”

  Kliknij, aby powiększyćWszyscy mają równe prawa, każdy jest wartościowy, każdemu należy się szacunek. Aby kogoś polubić, trzeba najpierw go lepiej poznać. Przyjaciel nie wyśmiewa i nie robi krzywdy, natomiast pomaga w potrzebie i zwraca uwagę (na osobności – w „cztery oczy”). Zamiast mścić się na kimś lepiej jest próbować go zrozumieć. Trzeba unikać tych, którzy nas poniżają. O tym wszystkim dowiedzieli się uczniowie I klasy Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Piechcinie 22 lutego 2019 r. podczas lekcji bibliotecznej pn. „Wilczą naturę też się da zmienić. Lekcja tolerancji, kolega autystyk”, która odbyła się w piechcińskiej filii. W zajęciach z cyklu „Arteterapia dla Małych i Dużych" wzięła również udział wychowawczyni, pani Justyna Michalak.

 • 25 lipca odbyły się warsztaty kreatywne „Mały Artysta – bądź kreatywny!”

  Kliknij, aby powiększyć25 lipca odbyły się warsztaty kreatywne „Mały Artysta – bądź kreatywny!”, zorganizowane wspólnie przez mamlicką filię biblioteczną oraz Świetlicę MDK w Mamliczu.

 • Aktywność fizyczna jest ważna…

  Kliknij, aby powiększyć6. sierpnia w Mamliczu odbyły się warsztaty pn.: „Wybieram aktywność fizyczną!”, które poprowadził trener wellness Jacek Wiśniewski z Bydgoszczy. Zajęcia zostały zorganizowane przez BPMiG Barcin, Filia w Mamliczu oraz Świetlicę MDK w Mamliczu.

 • BAJKOWA PRZYGODA

  Kliknij, aby powiększyć„Bajkowa przygoda” to temat wakacyjnego spotkania edukacyjnego, które odbyło się 25 lipca 2019 r. w piechcińskiej bibliotece. Swoją obecnością zaszczyciły nas również dzieci ze świetlicy Miejskiego Domu Kultury w Piechcinie.

 • Biblioteczne bałwanki z tańczącymi śnieżynkami.

  Kliknij, aby powiększyćMali czytelnicy odwiedzający Bibliotekę Publiczną filia w Mamliczu chętnie biorą udział w warsztatach manualnych. W dniu 9 oraz 11 stycznia w ramach cyklu spotkań „Mały artysta – bądź kreatywny” wzięły udział w zajęciach „Biblioteczne bałwanki” oraz „Tańczące Śnieżynki”.

 • Biblioteczne ferie w Mamliczu.

  Dzieci ubrane w fartuszki i jednorazowe rękawiczki rozpoczynają pracę

  Za nami pierwszy tydzień zimowych ferii. Dzieci z Mamlicza i okolic spędziły go aktywnie uczestnicząc w zajęciach organizowanych wspólnie przez biblioteczną filię oraz Świetlicę MDK w Mamliczu.

 • BIBLIOTEKA NA WESOŁO – GRY I ZABAWY RUCHOWE

  Kliknij, aby powiększyćKolejne wakacyjne zajęcia z dziećmi odbyły się dnia 13 sierpnia 2019 r., tym razem w Świetlicy Miejskiego Domu Kultury w Piechcinie.

 • BIEDRONKI W MAMLICKIEJ BIBLIOTECE

  Kliknij, aby powiększyć6 czerwca pani z biblioteki odwiedziła przedszkolaki z grupy Biedronek w Mamliczu. W ramach Tygodnia Czytania Dzieciom przeczytała dzieciom na głos książkę Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak „Basia i bałagan”.

 • Biedronki w Bibliotece

  Kliknij, aby powiększyćW środę 11. września bibliotekę w Mamliczu odwiedziły przedszkolaki „Biedronki”, pod opieką pani Elwiry i pani Ady.

 • BOHATEROWIE LITERATURY DZIECIĘCEJ

  Kliknij, aby powiększyć16 lipca 2019 r. w piechcińskiej filii rozpoczęły się zajęcia wakacyjne dla dzieci, które będą się odbywać we wtorki i czwartki w ramach współpracy ze Świetlicą Wiejską MDK w Piechcinie.

 • Bractwo Kurkowe z Piechcina w Mamliczu

  Kliknij, aby powiększyć30 lipca mieliśmy zaszczyt gościć w Mamliczu członków strzeleckiego Bractwa Kurkowego z Piechcina – spotkanie odbyło się na terenie mamlickiej Świetlicy MDK, z którą współpracuje nasza Biblioteka.

 • CENTRUM ZABAW FRAJDA

  Grupowe zdjęcie uczestników wyjazdu

  W dniu 7 lutego dzieci uczestniczące w zajęciach organizowanych przez biblioteczną filię oraz świetlicę wiejską w Mamliczu, na pożegnanie zimowych ferii wzięły udział w wycieczce integracyjnej do Centrum Zabaw Frajda w Inowrocławiu.

 • Chwila relaksu.

  Uczestniczka spotkania podczas zabiegu kosmetycznego.

  Świetlica MDK w Mamliczu wspólnie z tamtejszą Biblioteką Publiczną zaprosiły mieszkanki Mamlicza na spotkanie „Chwila relaksu”. W piątkowe popołudnie 27 lutego przedstawicielki rosyjskiej firmy Faberlic – pani Maria Stankiewicz oraz pani Marzena Wilk przygotowały prelekcję na temat tajników urody. Panie chętnie dzieliły się wiedzą na temat przygotowania naszej cery na powitanie wiosny oraz stosowania m.in. maseczek relaksacyjnych.

 • Czego się boimy?

  Uczestnicy zajęć zebrani w czytelni biblioteki w Piechcinie

  19 lutego 2020 r. piechcińską bibliotekę odwiedziły 5-latki z miejscowego przedszkola wraz z nauczycielami: panią Darią Filipiak, panią Justyną Figiel oraz panią Aleksandrą Nierychłą. Przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach pn. „Czego się boimy?”, w ramach cyklu „Arteterapia dla Małych i Dużych”.

 • Czerwone serduszka.

  Grupowe zdjęcie uczestników zajęć

  W piątek 14 lutego w książnicy w Mamliczu spotkały się sześciolatki na zajęciach plastycznych „Czerwone serduszka”. Z okazji Walentynek mali czytelnicy biblioteki wykonali harmonijkowe serduszka dla swoich bliskich.

 • Dobre rady na zimowe wypady.

  Kliknij, aby powiększyćDobre rady na zimowe wypady. W dniu 8 stycznia w Bibliotece Publicznej filia w Mamliczu odbyły się zajęcia literacko – edukacyjne „Bezpieczne ferie zimowe”. Zajęcia z cyklu „Przedszkolak w bibliotece” są przeznaczone dla najmłodszych czytelników mamlickiej książnicy. Na początek dzieci w dużym skupieniu wysłuchały wiersza Danuty Wawiłow „Śnieżysko”.