filia Mamlicz

 • 25 lipca odbyły się warsztaty kreatywne „Mały Artysta – bądź kreatywny!”

  Kliknij, aby powiększyć25 lipca odbyły się warsztaty kreatywne „Mały Artysta – bądź kreatywny!”, zorganizowane wspólnie przez mamlicką filię biblioteczną oraz Świetlicę MDK w Mamliczu.

 • Aktywność fizyczna jest ważna…

  Kliknij, aby powiększyć6. sierpnia w Mamliczu odbyły się warsztaty pn.: „Wybieram aktywność fizyczną!”, które poprowadził trener wellness Jacek Wiśniewski z Bydgoszczy. Zajęcia zostały zorganizowane przez BPMiG Barcin, Filia w Mamliczu oraz Świetlicę MDK w Mamliczu.

 • Biblioteczne bałwanki z tańczącymi śnieżynkami.

  Kliknij, aby powiększyćMali czytelnicy odwiedzający Bibliotekę Publiczną filia w Mamliczu chętnie biorą udział w warsztatach manualnych. W dniu 9 oraz 11 stycznia w ramach cyklu spotkań „Mały artysta – bądź kreatywny” wzięły udział w zajęciach „Biblioteczne bałwanki” oraz „Tańczące Śnieżynki”.

 • Biblioteczne ferie w Mamliczu.

  Dzieci ubrane w fartuszki i jednorazowe rękawiczki rozpoczynają pracę

  Za nami pierwszy tydzień zimowych ferii. Dzieci z Mamlicza i okolic spędziły go aktywnie uczestnicząc w zajęciach organizowanych wspólnie przez biblioteczną filię oraz Świetlicę MDK w Mamliczu.

 • BIEDRONKI W MAMLICKIEJ BIBLIOTECE

  Kliknij, aby powiększyć6 czerwca pani z biblioteki odwiedziła przedszkolaki z grupy Biedronek w Mamliczu. W ramach Tygodnia Czytania Dzieciom przeczytała dzieciom na głos książkę Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak „Basia i bałagan”.

 • Biedronki w Bibliotece

  Kliknij, aby powiększyćW środę 11. września bibliotekę w Mamliczu odwiedziły przedszkolaki „Biedronki”, pod opieką pani Elwiry i pani Ady.

 • Bractwo Kurkowe z Piechcina w Mamliczu

  Kliknij, aby powiększyć30 lipca mieliśmy zaszczyt gościć w Mamliczu członków strzeleckiego Bractwa Kurkowego z Piechcina – spotkanie odbyło się na terenie mamlickiej Świetlicy MDK, z którą współpracuje nasza Biblioteka.

 • CENTRUM ZABAW FRAJDA

  Grupowe zdjęcie uczestników wyjazdu

  W dniu 7 lutego dzieci uczestniczące w zajęciach organizowanych przez biblioteczną filię oraz świetlicę wiejską w Mamliczu, na pożegnanie zimowych ferii wzięły udział w wycieczce integracyjnej do Centrum Zabaw Frajda w Inowrocławiu.

 • Chwila relaksu.

  Uczestniczka spotkania podczas zabiegu kosmetycznego.

  Świetlica MDK w Mamliczu wspólnie z tamtejszą Biblioteką Publiczną zaprosiły mieszkanki Mamlicza na spotkanie „Chwila relaksu”. W piątkowe popołudnie 27 lutego przedstawicielki rosyjskiej firmy Faberlic – pani Maria Stankiewicz oraz pani Marzena Wilk przygotowały prelekcję na temat tajników urody. Panie chętnie dzieliły się wiedzą na temat przygotowania naszej cery na powitanie wiosny oraz stosowania m.in. maseczek relaksacyjnych.

 • Czerwone serduszka.

  Grupowe zdjęcie uczestników zajęć

  W piątek 14 lutego w książnicy w Mamliczu spotkały się sześciolatki na zajęciach plastycznych „Czerwone serduszka”. Z okazji Walentynek mali czytelnicy biblioteki wykonali harmonijkowe serduszka dla swoich bliskich.

 • Dobre rady na zimowe wypady.

  Kliknij, aby powiększyćDobre rady na zimowe wypady. W dniu 8 stycznia w Bibliotece Publicznej filia w Mamliczu odbyły się zajęcia literacko – edukacyjne „Bezpieczne ferie zimowe”. Zajęcia z cyklu „Przedszkolak w bibliotece” są przeznaczone dla najmłodszych czytelników mamlickiej książnicy. Na początek dzieci w dużym skupieniu wysłuchały wiersza Danuty Wawiłow „Śnieżysko”.

 • Dzień aktora – „Zgadnij kim jestem”

  Dzieci siedzą przy jednoosobowych stolikach. Słuchają poleceń Instruktorki Domu Kultury

  W środę 15 lipca w Świetlicy MDK w Mamliczu w ramach współpracy z miejscową biblioteką odbył się Dzień aktora pt. „Zgadnij kim jestem”. Wbrew pozorom praca aktora nie jest łatwa, to nie tylko sława i rozpoznawalność ale również ciężka praca. Uczestnicy warsztatów próbowali poznać pracę aktora od kulis. Na początek rozpoczęli od masażu twarzy, policzków i ust. Następnie zaangażowali język, który tworzył kółeczka, stukał w zęby czy masował policzki od wewnątrz. W trakcie tych zabiegów nie zapomniano o wargach, podniebieniu i żuchwie.

 • Dzień artysty – „Mam talent”.

  Prowadząca pokaz origami dziewczynka przygotowuje się do zajęć.

  Biblioteka Publiczna w Mamliczu wspólnie z Świetlicą MDK Mamlicz w dniu 8 lipca zaprosiła dzieci na „Dzień artysty”. W tym dniu uczestnicy zajęć mogli pochwalić się swoimi talentami. Julka przygotowała profesjonalny pokaz origami. Uczyła kolegów jak wykonać zabawkę „pukawkę”. Korzystając z samodzielnie wykonanych zabawek dzieci pojedynkowały się między sobą, wykazując się przy tym niesamowitym refleksem. Natomiast w trakcie gry „Jaka to melodia?” próbowano wyłonić mistrza piosenek.

 • Dzień Bezpiecznego Komputera z przedszkolakami.

  Prace plastyczne wykonane na zajęciach, są to owieczki wykonane z papieru i waty.

  Z okazji Dnia Bezpiecznego Komputera w poniedziałek 12 października 2020 roku w Mamliczu odbyły się zajęcia dla najmłodszych „Bądź bezpieczny przy komputerze”. Warsztaty zostały przeprowadzone w ramach cyklicznych spotkań „Przedszkolak w bibliotece”.

 • Dzień detektywa „Tajemnice i zagadki”.

  1.	Na stoliku leży myszka od komputera oraz książki o zwierzętach domowych. Dziewczynka przygląda się przedmiotom i stara się odgadnąć zagadkę co jest ich elementem wspólnym.

  Biblioteczna filia w Mamliczu wspólnie z Świetlicą MDK Mamlicz w dniu 17 lipca zaprosiła dzieci na Dzień detektywa. Na warsztatach „Tajemnice i zagadki” uczestnicy zajęć poszukiwali ukryte przedmioty. Na początek musieli zdobyć informację co jest tajemniczym przedmiotem, który mają odnaleźć.

 • Dzień dinozaura – Dinozaury są wśród nas.

  Chłopiec pracujący na zajęciach

  W Mamliczu w piątek 3 lipca odbyły się zajęcia wakacyjne dla dzieci „Dzień dinozaura – Dinozaury są wśród nas”. Dzieci zapoznały się z najpopularniejszymi dinozaurami: tyranozaurem, triceratopsem oraz diplodokiem.

 • Dzień ekologa – „Mądre dzieci segregują śmieci”.

  Chłopiec pozuje do zdjęcia z trzema świnkami skarbonkami.

  W dniu 22 lipca w wiejskiej świetlicy w Mamliczu odbył się Dzień ekologa pt. „Mądre dzieci segregują śmieci”. Prowadzące zajęcia: instruktorka MDK Mamlicz oraz bibliotekarka z miejscowej książnicy przeprowadziły pogadankę z dziećmi na temat recyklingu i prawidłowej segregacji śmieci.

 • Dzień Indianina – Indianie kontra kowboje.

  Chłopiec pozuje do zdjęcia w pióropuszu indiańskim

  W Mamliczu kolejny tydzień lipca powitano zajęciami wakacyjnymi dla dzieci. W poniedziałek 27 lipca Biblioteka Publiczna filia Mamlicz wspólnie z Świetlicą MDK w Mamliczu zorganizowała Dzień Indianina – „Indianie kontra kowboje”.

 • Dzień krawcowej – Tańcowała igła z nitką.

  Ptaszki wykonane przez uczestników zajęć

  Mamlickie zajęcia wakacyjne w miesiącu lipiec zakończyły się warsztatami kroju i szycia. W dniu 31 lipca br. Biblioteka Publiczna filia w Mamliczu wspólnie z Świetlicą MDK w Mamliczu zorganizowała dla dzieci Dzień krawcowej.

 • Dzień Marzyciela z zaczarowanymi okularami.

  Dzieci siedzące przy stoliku wykonuje zadanie plastyczne, w okularach wydrukowanych na kartce papieru rysują swoje marzenia.

  W ramach zajęć „Przedszkolak w bibliotece” w dniu 8 września br. Biblioteka Publiczna w Mamliczu zaprosiła dzieci z „zerówki” na wspólne świętowanie Dnia Marzyciela. Spotkanie rozpoczęto wspólnym wysłuchaniem sympatycznego wierszyka Juliana Tuwima „Dyzio Marzyciel”.