filia Piechcin

 • ZAKODOWANE KUBECZKI

  Trójka dzieci siedząca przy stole i układa kolorowe kubeczki według wcześniej otrzymanej instrukcji.

  Jak rozwijać logiczne myślenie i kreatywność? Koniecznie z wykorzystaniem kolorowych kubków. Przekonały się o tym dzieci podczas czwartkowych zajęć 29 lipca 2021 r. zorganizowanych przez piechcińską bibliotekę i Świetlicę Wiejską MDK w Piechcinie.

 • WARSZTATY Z UŚMICHEM - LAS W SŁOIKU

  Grupowe zdjęcie uczestników zajęć, część dzieci kuca, pozostałe stoją, wszyscy trzymają wykonane na zajęciach prace.

  Las w słoiku to zamknięty ekosystem, który żyje, rozwija się, zmienia i jest samowystarczalny – stanowi trwały obieg zamknięty, w którym krążą woda i składniki mineralne. Z pewnością jest to ciekawy obiekt do obserwacji, który wyraża magię prawdziwego lasu. O tym wszystkim dowiedzieli się 28 lipca uczestnicy podczas wakacyjnych zajęć zorganizowanych przez piechcińską filię w ramach współpracy ze Świetlicę Wiejską MDK w Piechcinie.

 • COŚ Z NICZEGO

  Pani bibliotekark czyta uczestnikom ksiażkę.

  Okazuje się, iż z niepotrzebnej już nikomu rzeczy można zrobić coś ciekawego. Dowiedziały się o tym dzieci w trakcie zajęć wakacyjnych pn. „Coś z niczego” zorganizowanych 22 lipca przez piechcińską bibliotekę w ramach współpracy ze świetlicą wiejską w Piechcinie.

 • PATYCZKI KREATYWNE

  Dzieci samodzielnie i w grupach tworzą rozmaite kształty z kolorowych patyczków.

  20 lipca podczas wakacyjnego spotkania pn. „Patyczki kreatywne” w piechcińskiej świetlicy, w ramach współpracy z biblioteką w Piechcinie, dzieci łączyły ze sobą za pomocą plastikowych łączników kolorowe słomki, tworząc niezwykle duże architektoniczne budowle, przy których można było wykazać się swoją kreatywnością. Uczestnicy zajęć zbudowali wieżowiec, domek, gąsienicę oraz łańcuch przyjaźni.

 • Zapraszamy na zajęcia w Piechcinie.

  Plakat informujący o zajęciach wakacyjnych w piechcinie

 • Argentyna i Urugwaj, czyli Buenos Aires, ogniste tango i… najbiedniejszy prezydent świata

  Zrzut ekranu z transmisji na żywo pokazujący plakat dotyczący spotkania

  26 maja 2021 r. w piechcińskiej bibliotece odbyło się kolejne spotkanie online z podróżnikiem, panem Michałem Szulimem, pt. „Argentyna i Urugwaj, czyli Buenos Aires, ogniste tango i… najbiedniejszy prezydent świata” w ramach projektu pn. „O podróżach bliskich i dalekich” dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

 • Zapraszamy na FB filii w Piechcinie w środę 26 maja.

  Plakat zapraszający naspotkanie online z Michałem Szulimem

 • MALUCHEM PRZEZ AFRYKĘ

  12 maja 2021 r. w piechcińskiej filii odbyło się kolejne spotkanie online z podróżnikiem, Panem Arkadym Pawłem Fiedlerem, pt. „Maluchem przez Afrykę” w ramach projektu pn. „O podróżach bliskich i dalekich” dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

 • MINISTERIALNY PROJEKT „O PODRÓŻACH BLISKICH I DALEKICH” ZAINAUGUROWANY

  Zrzut ekranu z transmisji live

  28 kwietnia 2021 r. w piechcińskiej książnicy spotkaniem online z podróżnikiem, Panem Tadeuszem Chudeckim, pt. „Historia jednej podróży. Azja” rozpoczęliśmy spotkania w ramach projektu pn. „O podróżach bliskich i dalekich”. Przedsięwzięcie zostało dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu „Partnerstwo dla Książki”. W realizację wydarzenia włączyło się również Ogólnopolskie Stowarzyszenie Seniora (Klub Seniora „Białe Zagłębie” w Piechcinie).

 • Zapraszamy do zapisów !

  Plakat informujący o szkoleniach w ramach projektu

 • O podróżach bliskich i dalekich - nowy projekt realizowany w filii w Piechcinie

  Plakat informujący o spotkaniach w ramach projektu O podróżach bliskich i dalekich

 • Przygody Fenka. Jestem cierpliwy

  Dziwczynka stojąca na kolorowym dywanie wybiera obrazki, pozostałe dzieci się jej przyglądają

  Czekanie na swoją kolej to prosta, ale ważna zasada harmonijnego współżycia w grupie. Przekonały się o tym „Motylki”, podopieczni pani Moniki Mielcarek, biorące udział w zajęciach pn. „Przygody Fenka. Jestem cierpliwy”, które odbyły się 2 marca 2021 r. w piechcińskim przedszkolu, w ramach współpracy z biblioteką w Piechcinie.

 • Przygody Fenka. Miłość

  Grupowe zdjęcie uczestników lekcji bibliotecznej

  17 lutego 2021 r. w piechcińskim przedszkolu, w ramach współpracy z biblioteką w Piechcinie, odbyły się zajęcia pn. „Przygody Fenka. Miłość”, w których uczestniczyły „Smerfy” - grupa pani Estery Kolasy.

 • JESIENNE KARTKI

  Dzieci siedzące na ławkach z założonymi maseczkami.

  29 września 2020 r. piechcińska filia wspólnie ze świetlicą MDK w Piechcinie zorganizowały dla dzieci zajęcia plastyczne pt. „Jesienne kartki”.

 • TABLICZKI INFORMACYJNE

  Czwórka dzieci prezentuje swoje prace wykonane na zajęciach.

  15 września 2020 r. piechcińska filia oraz świetlica MDK w Piechcinie zaprosiły dzieci na zajęcia plastyczne pt. „Tabliczki informacyjne”.

 • OPOWIEŚCI Z TECZKI PROFESORA KSIĄŻECZKI

  Aktorka wystawiająca teatrzyk przebrana w kolorowy strój oraz kolorową perukę rozpoczyna spotkanie, za aktorką znajduje się tło z namalowanym lasem i jeziorem.

  29 lipca 2020 r. piechcińska biblioteka oraz świetlica MDK w Piechcinie zaprosiły dzieci do Parku 100-lecia na spektakl pt. „Opowieści z teczki profesora Książeczki” w wykonaniu Teatru Edukacji i Profilaktyki MASKA z Krakowa.

 • GRAFICZNE KODOWANIE

  Dziewczynka ubrana w różową bluzkę siedzi przy stoliku i słucha poleceń prowadzących.

  Kodowanie na papierze to ciekawy pomysł na rozwijanie umiejętności orientowania się w terenie, czytania map, czy stosowania schematów w zadaniach logicznych. Plansza składająca się z małych kwadratów może mieć wiele zastosowań. Przekonały się o tym dzieci uczestniczące w wakacyjnych zajęciach 28 lipca 2020 r. zorganizowanych przez piechcińską książnicę i świetlicę MDK w Piechcinie.

 • PRZYGODA Z RYSOWANIEM

  Dziewczynka korzystając z instrukcji rozpoczyna rysowanie swojej pracy, w dalszym planie pozostałe dzieci również postępują tak samo.

  Nie potrzeba wcale specjalnych umiejętności, żeby narysować samolot, księżniczkę, wieloryba i wiele innych wspaniałych kształtów. Przekonały się o tym dzieci uczestniczące w zajęciach plastycznych pn. „Przygoda z rysowaniem” zorganizowanych 23 lipca 2020 r. przez piechcińską bibliotekę i świetlicę Miejskiego Domu Kultury w Piechcinie.

 • KLOCKI MAJĄ MOC

  Dzieci siedzące pojedynczo przy stolikach budują konstrukcje z klocków.

  Klocki to doskonała zabawa. Najmłodsi rozwijają swoją wyobraźnię poprzez budowanie różnego rodzaju konstrukcji. Zabawa klockami uczy cierpliwości oraz kształtuje zdolności manualne. Wspiera również funkcje poznawcze, a także rozwija twórcze działanie i myślenie.

 • Wyprawy książkowe w krainy bajkowe. Kubuś Puchatek

  Grupowe zdjęcie uczestników zajęć

  16 lipca 2020 r. w świetlicy Miejskiego Domu Kultury w Piechcinie, w ramach współpracy z piechcińską książnicą, odbyły się kolejne zajęcia plastyczne dla dzieci pn. „Wyprawy książkowe w krainy bajkowe. Kubuś Puchatek”.