filia Piechcin

 • Zapraszamy na spotkani z Markiem Pindralem

  Plakat dotyczący spotkania zMarkiem Pindralem

 • Zwierzaki-składaki

  Prace wykonane na zajęciach, na stole stoją słonie, żyrafy i krokodyl.

  26 sierpnia 2021 r. piechcińska książnica oraz Świetlica Wiejska MDK w Piechcinie zorganizowały kolejne zajęcia dla dzieci. Podczas spotkania wycinaliśmy i składaliśmy z brystolu różne zwierzęta: słonie, żyrafy, tygrysy oraz krokodyle. Powstałe zwierzaki-składaki zdobią „Kącik Małego Czytelnika”.

 • Zakładki do książek

  Grupowe zdjęcie uczestników zajęć.

  19 sierpnia podczas wakacyjnych zajęć zorganizowanych przez piechcińską filię oraz Świetlicę Wiejską MDK w Piechcinie dzieci wykonały kolorowe zakładki do książek.

 • Bajkowa przygoda

  Na podłodze leżą ponumerowane kartki papieru, ułożone w kształcie węża, dzieci biorące udział w zajęciach stoją w rzędzie na tych kartkach.

  Czytanie książek rozwija wyobraźnię, bogate słownictwo, wspiera równowagę emocjonalną i ułatwia naukę w szkole. Dowiedziały się o tym dzieci 18 sierpnia 2021 r. podczas kolejnych zajęć zorganizowanych przez piechcińską filię w ramach współpracy ze Świetlicą Wiejską MDK w Piechcinie.

 • Mój wymarzony dom

  Dzieci stoją przy stołach na krórych położone są prace wykonane na zajęciach, wszystkie dzieci się uśmiechają

  12 sierpnia 2021 r. odbyły się zajęcia dla dzieci zorganizowane przez piechcińską filię oraz Świetlicę Wiejską MDK w Piechcinie. Podczas kolejnego wakacyjnego spotkania uświadomiono dzieciom, jak wyrażać niewypowiedziane, nienazwane problemy i emocje. W tym celu odbyła się pogadanka o emocjach i momentach, kiedy potrzebujemy bezpiecznego miejsca, schronienia. A takim miejscem z pewnością jest dom. Najmłodsi odpowiadali na pytania: Kiedy czujemy się dobrze i bezpiecznie? Co robimy, kiedy się wstydzimy albo boimy? W jaki sposób bez słów okazujemy emocje? Jak sobie z nimi radzić? Jak czują się ludzie, którzy nie mają domu? W jakich sytuacjach traci się dom?

 • Pejzaż letni słomką malowany

  Dzieci siedzą przy nakrytych folią stołach i malują farbami na kartkach papieru korzystając ze słomek.

  5 sierpnia 2021 r. podczas kolejnych zajęć wakacyjnych zorganizowanych przez piechcińską filię oraz Świetlicę Wiejską MDK w Piechcinie dzieci malowały słomkami letni pejzaż. Powstały ciekawe prace, które zdobią biblioteczną wystawkę w Kąciku Małego Czytelnika.

 • FILCOWE KWIATY

  Z filcu można zrobić wiele ciekawych rzeczy. Jest to całkiem fajny materiał do prac. Co prawda trudno się w nim wycina, ale młodszym dzieciom można dać gotowe elementy, aby mogły rozwinąć swoją kreatywność.

 • ZAKODOWANE KUBECZKI

  Trójka dzieci siedząca przy stole i układa kolorowe kubeczki według wcześniej otrzymanej instrukcji.

  Jak rozwijać logiczne myślenie i kreatywność? Koniecznie z wykorzystaniem kolorowych kubków. Przekonały się o tym dzieci podczas czwartkowych zajęć 29 lipca 2021 r. zorganizowanych przez piechcińską bibliotekę i Świetlicę Wiejską MDK w Piechcinie.

 • WARSZTATY Z UŚMICHEM - LAS W SŁOIKU

  Grupowe zdjęcie uczestników zajęć, część dzieci kuca, pozostałe stoją, wszyscy trzymają wykonane na zajęciach prace.

  Las w słoiku to zamknięty ekosystem, który żyje, rozwija się, zmienia i jest samowystarczalny – stanowi trwały obieg zamknięty, w którym krążą woda i składniki mineralne. Z pewnością jest to ciekawy obiekt do obserwacji, który wyraża magię prawdziwego lasu. O tym wszystkim dowiedzieli się 28 lipca uczestnicy podczas wakacyjnych zajęć zorganizowanych przez piechcińską filię w ramach współpracy ze Świetlicę Wiejską MDK w Piechcinie.

 • COŚ Z NICZEGO

  Pani bibliotekark czyta uczestnikom ksiażkę.

  Okazuje się, iż z niepotrzebnej już nikomu rzeczy można zrobić coś ciekawego. Dowiedziały się o tym dzieci w trakcie zajęć wakacyjnych pn. „Coś z niczego” zorganizowanych 22 lipca przez piechcińską bibliotekę w ramach współpracy ze świetlicą wiejską w Piechcinie.

 • PATYCZKI KREATYWNE

  Dzieci samodzielnie i w grupach tworzą rozmaite kształty z kolorowych patyczków.

  20 lipca podczas wakacyjnego spotkania pn. „Patyczki kreatywne” w piechcińskiej świetlicy, w ramach współpracy z biblioteką w Piechcinie, dzieci łączyły ze sobą za pomocą plastikowych łączników kolorowe słomki, tworząc niezwykle duże architektoniczne budowle, przy których można było wykazać się swoją kreatywnością. Uczestnicy zajęć zbudowali wieżowiec, domek, gąsienicę oraz łańcuch przyjaźni.

 • Zapraszamy na zajęcia w Piechcinie.

  Plakat informujący o zajęciach wakacyjnych w piechcinie

 • Argentyna i Urugwaj, czyli Buenos Aires, ogniste tango i… najbiedniejszy prezydent świata

  Zrzut ekranu z transmisji na żywo pokazujący plakat dotyczący spotkania

  26 maja 2021 r. w piechcińskiej bibliotece odbyło się kolejne spotkanie online z podróżnikiem, panem Michałem Szulimem, pt. „Argentyna i Urugwaj, czyli Buenos Aires, ogniste tango i… najbiedniejszy prezydent świata” w ramach projektu pn. „O podróżach bliskich i dalekich” dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

 • Zapraszamy na FB filii w Piechcinie w środę 26 maja.

  Plakat zapraszający naspotkanie online z Michałem Szulimem

 • MALUCHEM PRZEZ AFRYKĘ

  12 maja 2021 r. w piechcińskiej filii odbyło się kolejne spotkanie online z podróżnikiem, Panem Arkadym Pawłem Fiedlerem, pt. „Maluchem przez Afrykę” w ramach projektu pn. „O podróżach bliskich i dalekich” dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

 • MINISTERIALNY PROJEKT „O PODRÓŻACH BLISKICH I DALEKICH” ZAINAUGUROWANY

  Zrzut ekranu z transmisji live

  28 kwietnia 2021 r. w piechcińskiej książnicy spotkaniem online z podróżnikiem, Panem Tadeuszem Chudeckim, pt. „Historia jednej podróży. Azja” rozpoczęliśmy spotkania w ramach projektu pn. „O podróżach bliskich i dalekich”. Przedsięwzięcie zostało dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu „Partnerstwo dla Książki”. W realizację wydarzenia włączyło się również Ogólnopolskie Stowarzyszenie Seniora (Klub Seniora „Białe Zagłębie” w Piechcinie).

 • Zapraszamy do zapisów !

  Plakat informujący o szkoleniach w ramach projektu

 • O podróżach bliskich i dalekich - nowy projekt realizowany w filii w Piechcinie

  Plakat informujący o spotkaniach w ramach projektu O podróżach bliskich i dalekich

 • Przygody Fenka. Jestem cierpliwy

  Dziwczynka stojąca na kolorowym dywanie wybiera obrazki, pozostałe dzieci się jej przyglądają

  Czekanie na swoją kolej to prosta, ale ważna zasada harmonijnego współżycia w grupie. Przekonały się o tym „Motylki”, podopieczni pani Moniki Mielcarek, biorące udział w zajęciach pn. „Przygody Fenka. Jestem cierpliwy”, które odbyły się 2 marca 2021 r. w piechcińskim przedszkolu, w ramach współpracy z biblioteką w Piechcinie.

 • Przygody Fenka. Miłość

  Grupowe zdjęcie uczestników lekcji bibliotecznej

  17 lutego 2021 r. w piechcińskim przedszkolu, w ramach współpracy z biblioteką w Piechcinie, odbyły się zajęcia pn. „Przygody Fenka. Miłość”, w których uczestniczyły „Smerfy” - grupa pani Estery Kolasy.