Osoba prowadząca warsztat "Rodzinnie o języku" siedzi przy komputerze.

W poniedziałkowe popołudnie, 26 października 2020 roku, barcińska biblioteka publiczna zaprosiła trzy rodziny zaprzyjaźnione z Oddziałem dla dzieci i młodzieży na warsztat „Rodzinnie o języku”. W trakcie spotkania on-line bibliotekarka Joanna Kujawa-Drozdowska oraz 9 uczestników w formie warsztatowej wspólnie przyglądało się językowi polskiemu oraz swoim własnym, rodzinnym językom. Bawiono się słowami, które powstały w domowym zaciszu, dzięki dziecięcej wyobraźni i przekręcaniu lub dla ułatwienia komunikacji między domownikami.

Dary zebrane dla pogorzelców

W dniu 24 października br. odbyła się zbiórka na rzecz pogorzelców z Jabłówka. Ludzie o wielkim sercu podzielili się z poszkodowaną w pożarze sześcioosobową rodziną ofiarowując im m.in. pościele, poduszki, kołdry, ręczniki i artykuły chemiczne.

Na zdjęciu widać wykonany "łapacz snów", jest to okrąg, wewnątrz którego umieszczono biały wzór gwiazdy, na dole okręgu powieszono brązowe serce i dwa kolorowe pompony

W dniu 24 września br. odbyło się wrześniowe spotkanie klubu „Pasja łączy pokolenia” działającego przy Bibliotece Publicznej filia w Mamliczu oraz Świetlicy MDK w Mamliczu.

Poczęstunek dla gości
Matko, w lesie są maliny, Niechaj idą w las dziewczyny. Która więcej malin zbierze, Tę za żonę pan wybierze…

Narodowe Czytanie to akcja zainicjowana przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, Bronisława Komorowskiego, kontynuowana przez jego następcę, Andrzeja Dudę; akcja realizowana jako cykl ogólnopolskich spotkań i wspólnego czytania największych dzieł polskiej literatury. W roku 2020, do dziewiątej już edycji akcji, do wspólnego czytania wybrano wybitne dzieło polskiego romantyzmu: „Balladynę” Juliusza Słowackiego.

Odwiedzający słuchają wypowiedzi dyrektor biblioteki.

Zawsze jest nam miło, gdy odwiedzają nas koleżanki lub koledzy po fachu; to dobra okazja do wymiany doświadczeń i wzajemnych inspiracji. Tak właśnie było 3 lipca, gdy do naszej biblioteki zawitały bibliotekarki z Gminnej Biblioteki Publicznej w Lubartowie, które przyjechały do nas w ramach realizowanego w ich książnicy projektu "Kompetentny bibliotekarz, kreatywny zespół" dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Uczestniczka spotkania podczas zabiegu kosmetycznego.

Świetlica MDK w Mamliczu wspólnie z tamtejszą Biblioteką Publiczną zaprosiły mieszkanki Mamlicza na spotkanie „Chwila relaksu”. W piątkowe popołudnie 27 lutego przedstawicielki rosyjskiej firmy Faberlic – pani Maria Stankiewicz oraz pani Marzena Wilk przygotowały prelekcję na temat tajników urody. Panie chętnie dzieliły się wiedzą na temat przygotowania naszej cery na powitanie wiosny oraz stosowania m.in. maseczek relaksacyjnych.

Dyrektor zakładu Lafarge.

Koniec miesiąca to w barcińskiej bibliotece zwyczajowy czas spotkań wspomnieniowych, realizowanych w cyklu pod nazwą „Zajrzyj do biblioteki… powspominać”. Tematem kolejnego spotkania była historia Przyzakładowej Szkoły Zawodowej w Piechcinie; wydarzenia miało miejsce 26 lutego.