W dyskusji nad książką popularnej polskiej autorki Izabeli Sowy – Agrafka” 25 listopada brały udział cztery osoby. To już 24 spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki Dla Młodzieży w Filiinr1 – bibliotece na Starym Mieście
Bohaterka książki Izabeli Sowy – Miłka – ma wszystko o czym marzą nastolatki: piękny dom, markowe ubrania, wspaniale wakacje i itd. … .Rodzice postanowili dać to wszystko, czego nie mieli – możliwość wszechstronnego rozwoju. Czy to złe, czy dobre ?”Od lat działam jak na pilota” – mówi o sobie nastolatka. Nie ma szansy samodzielnie decydować o sobie, uczyć się na własnych błędach. Jak długo można żyć w obłudzie i kłamstwie? Jakby dobrze się wokół rozejrzeć to można spotkać takie rodziny w których rodzice stawiają wysoko poprzeczkę swoim pociechom. Temat podjęty przez autorkę jest cały czas aktualny. Jaki morał z tej „bajki”? Otóż słabości są naszą siłą i tym co nas wyróżnia i uszlachetnia.
Co na to dziewczyny?
Jagoda – „Spodziewałam się książki ,która miałaby wartką akcję. Początek nie zachęcił mnie do czytania dalszej jej części „.
Wiktoria -””Agrafka”Izabeli Sowy to według mnie genialna opowieść dla nastolatek. Napisana lekkim, zabawnym językiem, czasem nawet slangiem młodzieżowym. Opowiada o wyidealizowanym świecie rodziców w stosunku do młodego człowieka – robienie dalekosiężnych planów byle tylko „żebyś wyrósł na dobrego człowieka”. Wspaniałe postacie, różnice charakterów to wszystko sprawia ,że książka wciąga i szybko się ją czyta”
Co oznacza agrafka i jaki ma symbol? Niech każda z was sięgnie po tą książkę i się wypowie z którą opinią Jagody czy Wiktorii się identyfikuje.
Następne spotkanie odbędzie się 28 grudnia 2011 r. i omawiana będzie książka „Sekretny język kwiatów „– Vanessy Diffenbaugh
Moderator Anna Zielińska