obraz prowadzący do katalogu online biblioteki w barcinie
Logo Izba Tradycji
Logo DKK
logo Biuletynu Informacji Publicznej
Dwaj mężczyźni stojący na tle dekoracji w formie kotary scenicznej występują przed zebraną publicznością, która siedzi na krzesłach ustawionych w rzędach.

24 września 2024 r. w piechcińskiej bibliotece odbył się spektakl profilaktyczny pt. „Na sygnale” w wykonaniu Teatru Kurtyna w ramach projektu pn. „Biblioteka rozmaitości”. Na przedstawienie zostali zaproszeni uczniowie klas siódmej i ósmej ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Piechcinie wraz z nauczycielami: panią Weroniką Trawińską, panem Jakubem Wojciechowskim oraz panem Marcinem Smutkiem.

Przedsięwzięcie zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Spektakl pt. „Na sygnale” przybliżył młodzieży konsekwencje wynikające z picia alkoholu oraz sięgania po różnego rodzaju środki psychoaktywne i farmaceutyczne. Warto podkreślić, iż tematy, które przy okazji wybrzmiały w trakcie przedstawienia to depresja, asertywność, umiejętność wysłuchania drugiej osoby oraz wyrażanie własnych emocji. Uczniowie dowiedzieli się, że brak asertywności i zdrowego rozsądku, w ogóle chęć zaimponowania grupie rówieśniczej ponad wszystko bardzo często kończy się tragicznie.

Z pewnością aktorzy Teatru Kurtyna dostarczyli siódmoklasistom i ósmoklasistom intrygujących i niezapomnianych wrażeń. Dziękujemy…

Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego: po prawej stronie orzeł w koronie z rozpostartymi skrzydłami, obok napis "Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego", pod napisem biało-czerwony pasek nawiązujący do flagi Polski.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Projekt “Biblioteka Rozmaitości”

G-QNHR3RG2EM