Kliknij, aby powiększyćWśród artystów występujących w barcińskiej bibliotece jest kilku takich, którzy zawsze gwarantują pełną salę; jednym z nich jest Remigiusz Kuźmiński, pochodzący z Zalesia Barcińskiego muzyk i wokalista. Ma on wierne grono fanów wśród czytelników biblioteki; przychodzą oni na każdy jego występ, zarówno gdy występuje solo czy też w duecie. Kolejną okazją do spotkania z artystą był koncert zorganizowany 2 października, z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki; wydarzenie promowało również najnowszą płytę Pana Remigiusza. Artyście towarzyszyła jego wieloletnia partnerka koncertowa, Pani Daria Wójcik.

Oboje są dyplomowanymi muzykami – wokalistami. Pani Daria śpiewa sopranem; ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną II st. w Inowrocławiu na kierunku – wokalistyka, jest także absolwentką pedagogiki (specjalizacja kształcenie zintegrowane i nauczanie muzyki) na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Pan Remigiusz jest tenorem; ukończył Akademię Muzyczną w Bydgoszczy na kierunkach - wokalistyka i dyrygentura, oraz Państwową Szkołę Muzyczną II st. w Inowrocławiu na kierunku wokalistyka.

Podczas październikowego koncertu Pani Daria i Pan Remigiusz wykonali kilkanaście utworów, zarówno solo jak i w duecie. Pan Remigiusz zaśpiewał kilka kompozycji autorskich, do których sam napisał tekst oraz muzykę; poza tym artyści zaprezentowali arie operowe i operetkowe oraz klasyczne aranżacje znanych utworów np. Leonarda Cohena czy Zbigniewa Wodeckiego. Zachwyceni goście nagradzali każde wykonanie burzą braw, poproszono także o bis.