Na spotkaniu we czwartek, 14 grudnia 2023 roku, Marcin Kostrzyński twórca filmów przyrodniczych i popularyzator wiedzy o lesie i jego mieszkańcach oraz Natalia Berlik ilustratorka jego książki „Puszcza” po prostu oczarowali młodych „dkkowiczów”.

Spotkanie zorganizowane przez bibliotekę, na 10. dni przez Świętami, dało wszystkim uczestnikom ogromną porcję dobrego humoru. Głośny śmiech wybuchał co chwilę, a uśmiechy właściwie nie schodziły z twarzy. Bo też nie sposób nie zarazić się entuzjazmem i miłością z jaką o zwierzętach opowiada Marcin Kostrzyński. Wszystkie opowieści o zwierzętach ilustrowane były niesamowitymi filmami z leśnych fotopułapek. Kamery rejestrujące życie lasu, Pan Marcin konstruuje samodzielnie i w sprytny sposób montuje w leśnej głuszy. Wszystkie nagrania filmowe uzupełniane były bardzo ekspresyjnymi opowieściami „Marcina z lasu”.

Szczęśliwcy obecni na wydarzeniu otrzymali drewniane zakładki do książek z wilkiem, wiewiórką lub niedźwiedziem wraz autografem Pana Marcina, które potem pod czujnym okiem Pani ilustratorki ozdabiali metodą decoupage. Pan Marcin i Pani Natalia, obdarowani zostali przez bibliotekarki i dzieci makramowymi ozdobami na choinkę oraz świeczką. Potem przyrodnik wyruszył do swojego leśnego domu w Górznie gdzie czekają na niego dziki z Pumbą i Chrumcią na czele, mamy jednak nadzieję, że nie była to Jego ostatnia wizyta w naszym mieście.

W czwartkowym spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy II A z barcińskiego Zespołu Szkół, będący członkami Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci, działającego przy Oddziale dla dzieci i młodzieży. Zostało one zorganizowane w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki realizowanego we współpracy z Instytutem Książki.

Kolejne spotkanie młodych „dkkowiczów” już w drugiej połowie stycznia, będziemy rozmawiać o książce pt. „Przyjaciel na zawsze”.

Moderator: Joanna Kujawa-Drozdowska