Zdjęcie ze spotkania.

W środę, 6 czerwca 2012 roku, odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych, działającego przy Bibliotece Publicznej w Barcinie. W spotkaniu wzięło udział 16 osób. Tym razem członkinie klubu podzieliły się wrażeniami po lekturze książki Hanny Zborowskiej z Kobuszewskich „Humor w genach”.

Książka interesująca, pogodna i bardzo ciepła. To jedna z przyjemniejszych książek. Czytając „Humor w genach” nie sposób się nie uśmiechnąć. Autorka - Hanna Zborowska, starsza siostra Jana Kobuszewskiego i matka Wiktora Zborowskiego z poczuciem humoru opisała własne wspomnienia, przygody i fantazyjne psoty z czasów swojego dzieciństwa i młodości. Obrazowo ukazała historię rodziny znanych aktorów polskiego teatru i filmu na tle przedwojennego Bródna i okupowanej Warszawy. Książka autentycznie oddaje fragmenty starej Warszawy. Czytelniczki zwróciły uwagę, że zupełnie inaczej została przedstawiona wojna. Autorka pokazała normalne życie cywilnej ludności podczas okupacji. Zamieszczone fotografie i dokumenty wzbogacają całość wydania.

Podczas spotkania Pani Jadwiga Stróżykiewicz wręczyła wszystkim klubowiczkom swój najnowszy tomik poezji „Wielbłąd przemieszcza horyzont”.

Następne spotkanie członków DKK dla dorosłych BPMiG w Barcinie odbędzie się 4 lipca 2012 roku o godz. 15:30, a omawiać będziemy powieści Marii Ulatowskiej. Rozdano 6 egzemplarzy „Sosnowego dziedzictwa” oraz 4 sztuki „Pensjonatu Sosnówka”. Do wspólnego czytania i omawiania proponujemy powieść Katarzyny Grocholi „Zielone drzwi” oraz dowolną książkę Andrzeja Klawittera.

Moderator Renata Grabowska