Zdjęcie ze spotkania.

5 czerwca 2013 roku w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Barcinie odbyło się spotkanie z Marią Ulatowską, autorką takich powieści jak: „Sosnowe dziedzictwo”, „Pensjonat Sosnówka”, „Domek nad morzem”, „Przypadki pani Eustaszyny”, „Kamienica przy Kruczej” oraz „Całkiem nowe życie”. Są to książki „optymistyczne, odprężające, są lekturą miłą na trudniejsze dni. Kobiety przedstawione w tych książkach są mądrymi życiowo osobami, które są dla wielu z nas pięknymi przykładami” - jak napisała pani Zofia Jesionowska w imieniu uczestniczących w spotkaniu czytelników. Autorka omówiła dość szczegółowo swoje książki, nie zdradzając oczywiście ich zakończeń, co sprawiło zainteresowanie Jej twórczością. Udzielała odpowiedzi na nasuwające się słuchaczom w trakcie spotkania pytania.

Bardzo chętnie podzieliła się informacją skąd czerpie pomysły i jak powstają nowe powieści. Pani Ulatowska rozdawała autografy - na sporządzonych przez bibliotekę zaproszeniach - nie można było jednak na spotkaniu kupić książek Jej autorstwa. Był to wieczór autorski zorganizowany w ramach projektu Dyskusyjne Kluby Książki we współpracy z Instytutem Książki. Uczestniczyło w nim 29 osób.

Spotkanie wykorzystały czytelniczki Dyskusyjnego Klubu Książki, by złożyć gratulacje Pani Dyrektor BPMiG w Barcinie z okazji zdobycia tytułu „Bibliotekarz Roku 2012” okręgu kujawsko-pomorskiego.

Kolejne spotkanie członków DKK dla dorosłych działającego przy BPMiG w Barcinie odbędzie się 3 lipca 2013 roku o godz. 15:30, podczas którego omawiać będziemy „Przypadki pani Eustaszyny” - Marii Ulatowskiej oraz „Na fejsie z moim synem” – Janusza

L. Wiśniewskiego.

Moderator Renata Grabowska