Zdjęcie ze spotkania.

We wtorkowe popołudnie 7 stycznia 2014 roku w barcińskiej bibliotece odbyło się spotkanie DKK dla dorosłych. Uczestniczyło w nim 9 osób. Ożywiona dyskusja dotyczyła Anny German - piosenkarki, która zaskarbiła sobie sympatię ludzi i osiągnęła sukcesy na festiwalach w Opolu, Sopocie, San Remo i Ostendzie. Określana Białym Aniołem

i Zjawiskiem Muzycznym. Śpiewała piosenki nastrojowe, dobrze czuła się w polskiej piosence lirycznej i w rosyjskim romansie, w ludowej melodii neapolitańskiej i w arii Scarlattiego, ale Jej bogaty repertuar zawiera też utwory rytmiczne, pogodne, a nawet humorystyczne. Wśród przebojów Anny German znajdują się m.in. „Tańczące Eurydyki”, „Człowieczy los”, „Nadzieja”, „Zakwitnę różą”, „Jedna chwila”.

Mariola Pryzwan – biografistka, polonistka i bibliotekarka – zebrała prywatne fotografie, dokumenty, listy i wypowiedzi rozproszone w prasie oraz audycjach radiowych i stworzyła z nich biograficzną książkę pt.: „Anna German o sobie”.

Panie chętnie podjęły dyskusję na temat przeczytanej lektury. Sama książka nie zyskała uznania klubowiczek. Nie odpowiada czytelniczkom ten rodzaj literatury, taka sucha faktografia. Natomiast były zachwycone Anną German jako człowiekiem i zafascynowane Jej głosem.

Kolejne spotkanie DKK odbędzie się 4 lutego bieżącego roku o godz.16:30, podczas którego omawiać będziemy książkę Kaui Hart Hemmings „Spadkobiercy”.

Moderator Renata Grabowska