Zdjęcie ze spotkania.

9 kwietnia 2014 r. w kolejnym z cyklu środowych spotkań, w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Barcin gościła Pani Maria Wiernikowska – dziennikarka, pisarka, korespondentka wojenna. Spotkanie zorganizowane było w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki, programu czytelniczego realizowanego we współpracy z Instytutem Książki oraz Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Bydgoszczy . Czytelnia biblioteki zapełniła się tłumem gości, ciekawych spotkania z reporterką.

Pani Wiernikowska okazała się być miłą, kontaktową osoba, która zamiast wygłaszać monologi, poprosiła zebranych o zadawanie pytań. Na odpowiedź publiczności nie trzeba było długo czekać. Pytania były rozmaite, tyczyły zarówno książek Pani Wiernikowskiej, jak i jej doświadczenia w roli dziennikarki i korespondentki wojennej. Na wszystkie kwestie poruszone przez zebranych Pani Wiernikowska odpowiadała wyczerpująco, nie stroniąc od zabawnych dygresji i anegdot. Wiele miejsca poświęciła roli mediów we współczesnym świecie, nawiązując przy tym do jakże aktualnych wydarzeń z Ukrainy.

Po spotkaniu wiele osób zakupiło książki Pani Wiernikowskiej, prosząc autorkę o złożenie autografu.

Olga Gralak-Ćwikła