Zdjęcie ze spotkania.

23 września 2014 r. o godz. 16:00 w czytelni Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Barcin spotkało się 8 czytelniczek, by w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki porozmawiać o powieści Paulo Coelho - Zdrada.

Brazylijski pisarz fabułę Zdrady umiejscawia w Genewie. To tu, w mieście bankierów, szwajcarskich zegarków i politycznych szczytów, mieszka rozczarowana życiem Linda. W życie głównej bohaterki, kobiety po trzydziestce, mającej praktycznie wszystko, bogatego i kochającego męża, wspaniałe dzieci, pracę dziennikarki, egzotyczne wakacje wkrada się nuda, monotonia i depresja. Receptę na szczęście bohaterka znajduje w zdradzie. Kochanek wyprowadził Lindę z depresji, kobieta dotknęła dna i się ocknęła. Prawdziwa miłość przetrwała i przezwyciężyła wszystko. Klubowiczki kreśliły portret Lindy, starając się zrozumieć jej zachowanie. Wywiązała się dyskusja na temat różnych kultur i tradycji religijnych, o małżeństwach w Jemenie, o depresji, zdradzie i konsekwencji podejmowanych decyzji. Ogólnie książkę czyta się dobrze, treść wciąga, ponieważ interesuje czytelnika, jak to się wszystko skończy, co zrobi mąż Lindy, jak postąpi żona kochanka?

Następne spotkanie DKK odbędzie się 21 października bieżącego roku o godz. 1600, podczas którego omawiać będziemy książkę Danuty Stenki i Łukasza Maciejewskiego pt.: Flirtując z życiem

Moderator Renata Grabowska