Zdjęcie ze spotkania.

We wtorkowe popołudnie 28 października 2014 roku w barcińskiej bibliotece odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych. Uczestniczyło w nim 11 osób. Ożywiona dyskusja dotyczyła Danuty Stenki – jednej z najlepszych polskich aktorek, która zaskarbiła sobie sympatię ludzi.

Łukasz Maciejewski – filmoznawca, krytyk filmowy i teatralny, wykładowca, dziennikarz – rozmawiał z Danutą Stenką i jej wspomnienia umieścił w książce: Flirtując z życiem.

Wypowiedzi pań nie tyle na temat książki, co Danuty Stenki, były pozytywne. „Fajnie się prezentuje, jest otwarta, jej wypowiedzi są naturalne, bardzo ją lubimy” – mówiły klubowiczki. Samą Danutę Stenkę barcińskie czytelniczki odebrały jako kobietę ciepłą, skromną, wyciszoną, pokorną. Wszystko co robiła potwierdza jej wiarę i szacunek do tradycji, nie działa wbrew sobie. Danuta Stenka jest przykładem na to, że jeżeli człowiek nasiąknie dobrem w domu rodzinnym, to to dobro wraca. Czytelniczki uważają, że aktorka jest w stosunku do siebie bardzo krytyczna. Podobało się paniom to, że aktorka przyznaje się do depresji i otwarcie mówi o walce z depresją.

Natomiast co do książki padła wypowiedź: „książka interesująca, ale żeby mnie powaliło to nie powiem”. Klubowiczki stwierdziły, że dobrze, iż taka książka powstała, ponieważ nie wszystko o aktorce wiedziały.

Moderator Renata Grabowska