Zdjęcie ze spotkania.

12 listopada 2014 r. odbyło się uroczyste spotkanie DKK dla dorosłych, minęło bowiem 5 lat działalności naszego Klubu. Tym razem spotkanie rozpoczęła dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy im. Jakuba Wojciechowskiego Pani Grażyna Szafraniak. Podziękowała za lata współpracy i wyraziła nadzieję, że barciński klub będzie dalej działał. Z zadowoleniem wspomniała, że aż trzy Panie należące do DKK zdobyły tytuł Czytelnika Roku. Był tort, zdmuchnięcie świeczki i pamiątkowe zdjęcie. Dokonałyśmy krótkiego podsumowania. Mamy na swoim koncie 57 udanych spotkań, w tym 11 autorskich. W ramach DKK gościliśmy: Barbarę Rybałtowską, Katarzynę Enerlich, Jana Grzegorczyka, Małgorzatę Gutowską-Adamczyk, Przemysława Pawła Grzybowskiego, Jadwigę Stróżykiewicz, Hannę Cygler, Marię Ulatowska, Olgę Rudnicką, Marię Wiernikowską, Magdalenę Kordel. Omówiliśmy razem 60 tytułów książek. Niespodzianką były życzenia członkiń DKK z okazji roczku nowej siedziby naszej biblioteki.

Panie, które uczestniczyły w spotkaniu autorskim z Magdaleną Kordel podzieliły się swoimi odczuciami. Pisarka dostarczyła wielu niezapomnianych wrażeń. Według barcińskich czytelniczek spotkanie było bardzo oryginalne, przede wszystkim podobała się sama forma spotkania. „Autorka jest taka fajna, naturalna, ma łatwość wymowy: "przyjemnie się jej słuchało nie czując upływu czasu” – mówiły panie.

Wymarzony czas to dobra, klasyczna literatura kobieca, jak wiele polskich powieści współczesnych. Ukazuje zwyczajne, codzienne ludzkie życie. Przemoc, adopcja, trudne relacje ojca z córką. Wymarzony czas to czas na radość, szczęście, miłość. To prawdziwy dom stworzony dziewczynkom z sierocińca. Nim jednak nadejdzie trzeba przygotować się na zmiany i pokonać wiele przeszkód. Książka uczy, że nie należy żyć wspomnieniami, przeszłości nie można już zmienić, ale przyszłość jest w naszych rękach. Wymarzony czas to taka trochę kozetka terapeuty, optymistycznie nastraja, pokazuje jak można postąpić znajdując się w podobnej sytuacji. Nie potrzeba dużego intelektu, żeby ją zgłębić. To lektura pogodna, dająca chwilę wytchnienia w życiowym pędzie.

Następne spotkanie DKK odbędzie się 9 grudnia br o godz. 1600, podczas którego omawiać będziemy książkę Adriana Grzegorzewskiego Czas tęsknoty.

Moderator Renata Grabowska