Zdjęcie ze spotkania.

Przedstawiciele Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych działającego przy Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Barcinie wzięli udział w Ogólnopolskim Zlocie Członków Dyskusyjnych Klubów Książki, który odbył się w dniach 27-31 lipca 2016 roku we Wrocławiu. Zlot był okazją do integracji klubowiczów z całej Polski i niezapomnianych spotkań z literaturą oraz jej twórcami.

Na terenie Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych im. generała Tadeusza Kościuszki uczestniczyliśmy w wykładach, prelekcjach i dyskusjach poświęconych literaturze. Spotkaliśmy się z pisarzami z Polski i Hiszpanii, m.in.: Rosą Montero, Olgą Tokarczuk, Ildefonso Falconesem, Jackiem Dehnelem, Witem Szostakiem, Jackiem Hugo-Baderem, Sylwią Chutnik, Magdaleną Tulli, Barbarą Kosmowską, Markiem Krajewskim, Marcinem Wrońskim, Wojciechem Jagielskim, Grażyną Jagielską, Anną Janko, Mariuszem Szczygłem, Mariuszem Urbankiem, Michałem Rusinkiem.

Na wrocławskim rynku braliśmy udział we wspólnym odśpiewaniu Światowego Hymnu Książki UNESCO oraz spotkaniu z Danutą Wałęsą.

Literacki Woodstok zorganizowano z okazji 10-lecia istnienia programu Dyskusyjne Kluby Książki oraz kadencji Wrocławia jako Europejskiej Stolicy Kultury i Światowej Stolicy Książki UNESCO przez Europejską Stolicę Kultury Wrocław 2016 oraz Instytut Książki.

Moderator: Renata Grabowska