Kliknij, aby powiększyć Dnia 18 października 2019 roku w czytelni naszej biblioteki zostały przeprowadzone zajęcia w ramach akcji „PorozmawiajMy Proszę”, współorganizowanej z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Fundacją Kocham Polskę.

Kliknij, aby powiększyć22. i 23. października w bibliotece w Mamliczu odbyły się lekcje biblioteczne dla przedszkolaków i sześciolatków pn.: „Mam talent! – każdy z nas jest wyjątkowy”.

Kliknij, aby powiększyćW poniedziałek 21.10 w mamlickiej bibliotece odbyło się spotkanie w ramach cyklu „Pasja łączy pokolenia – wiklina papierowa” pod kierunkiem pani Haliny Ryszka.

Kliknij, aby powiększyćW piątkowe popołudnie, 22 listopada 2019 roku odbyło się pierwsze, inauguracyjne spotkanie w ramach nowego cyklu „Rodzinnie o języku”. Nowy cykl spotkań jest efektem dwóch edycji projektu „DoMowy – rodzinne historie o słowach” organizowanego we współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej (CEO). „DoMowy” przypadł tak bardzo do gustu zapraszanym rodzinom, iż wyraziły one chęć uczestnictwa w kontynuacji.

Kliknij, aby powiększyćNaszą przygodę z książką rozpoczęliśmy 4 listopada 2009 roku. Wtedy to w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Barcinie zawiązał się Dyskusyjny Klub Książki dla dorosłych. Na godzinę 17:00 przyszło do barcińskiej biblioteki 12 pań, którym spotkanie się spodobało i na następne przyprowadzały ze sobą kolejne osoby. Jedni przychodzą, inni odchodzą, zawsze świetnie wkomponowując się w nasze grono. Niestety pani Jadwiga Stróżykiewicz odeszła od nas na zawsze.