W ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki realizowanego we współpracy z Instytutem Książki, w sobotnie przedpołudnie 26 listopada 2022 roku, w Oddziale dla dzieci i młodzieży Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Barcinie odbyło się spotkanie z autorką książek dla młodych czytelników Panią Ariadną Ignaszak (Piepiórka). Wzięły w nim udział 22 osoby.

Pani Ariadna Ignaszak ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Gdańskim i obecnie jest nauczycielem języka polskiego w szkole podstawowej. Swoja przygodę z pisaniem rozpoczęła już w podstawówce i jest to jeden z jej ulubionych sposobów spędzania wolnego czasu. Oprócz tego uwielbia teatr i muzykę klasyczną, musicalową oraz filmową, i to właśnie przy tej muzyce najczęściej pisze swoje książki. Na swoim koncie ma już kilka wydanych książek m.in.: "O księżycu z komina domu na wzgórzu", "Horologium, czyli dom niezwykłych zegarów" oraz "Szmaragdowa ważka", a także kilka pozycji świątecznych. Za swoją debiutancką książkę „O księżycu z komina domu na wzgórzu”, która otrzymała wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie o Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego w Oświęcimiu.

Sobotnie spotkanie autorskie poświęcone było "Skrzydlatemu duchowi świąt" oraz świątecznej magii. Podczas warsztatu plastyczno-literackiego uczestnicy wysłuchali fragmentu bożonarodzeniowego opowiadania, a potem zostali zaproszeni przez autorkę do narysowania ducha świąt, tak jak sobie go wyobrażają. Następnie uczestnicy mieli okazję opowiedzieć pozostałym o swoim rysunku. Kolejnym zadaniem, jakie postawiła autorka przed młodym „dkkowiczami” było stworzenie świątecznej opowieści ze słów wylosowanych z „magicznej szkatułki”. Powstało bardzo śmieszne, opowiadanie o przygotowaniach do Wigilii. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał w prezencie od barcińskiej biblioteki książkę z autografem autorki.

Spotkanie z autorką książek Panią Ariadną Ignaszak (Piepióka) zostało zorganizowane w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki. Kolejne spotkanie młodych „dkkowiczów” już w pierwszej połowie grudnia.

Moderator: Joanna Kujawa-Drozdowska