W listopadzie do Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci zawitały różne kotki, koty i kocurki, czyli bohaterowie książki Galii Bernstien pt. „Jestem kotem”. Klasa II A razem z Felkiem uczy się tolerancji oraz tego, że pozory czasami mogą mylić. Opowiedzenie historii kota, który musi udowodnić innym kotom, że jest taki jak one! Felek podchodzi jednak do tego z dużym dystansem. Nie obraża się, kiedy się z niego śmieją. Nie jest mu nawet przykro, bo on po prostu wie, że bardzo mało się od nich różni. I co więcej, udaje mu się to udowodnić.

Oczywiście tę historię można, a nawet należy przełożyć na świat ludzi. Wszyscy na pierwszy rzut oka bardzo się różnimy. Wystarczy się jednak lepiej poznać, żeby zobaczyć, że niezależnie od tego czy mieszkamy w Polsce czy w Hiszpanii czy nawet w Australii to tak naprawdę jesteśmy do siebie bardzo podobni.

Nieważne, że jedni z nas są silni jak Tygrysy, a inni smukli jak Gepardy, wciąż należymy do tego samego gatunku. Potrzeba nam tylko takiej odwagi i pewności siebie, jaką miał Felek, żeby to zrozumieć.

Ponadto jak zawsze w barcińskiej bibliotece, oprócz dyskusji, nie mogło zabraknąć chwili na własną twórczość i plastyczne zinterpretowanie treści książki. Powstały przepiękne portrety kotków, kotów i kocurków.

Kolejne spotkanie DKK zaplanowano w połowie grudnia 2023 roku, omawiana będzie książka „Czas na choinkę”.

DKK przy Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Barcinie – Oddział dla dzieci i młodzieży
Data spotkania – 23.11.2023 r.
Ilość rozdanych egzemplarzy – 5 egzemplarzy
Ilość uczestników – 24 osoby