We wtorkowe przedpołudnie, 25 października 2022 roku, w Oddziale dla dzieci i młodzieży biblioteki publicznej w Barcinie spotkali się młodzi „dkkowicze”. Tym razem nie omawialiśmy jednej książki, ale rozmawialiśmy o kilku przeczytanych tytułach z serii „Czytam sobie”. Wśród przeczytanych książek były: „Droga do Nobla: historia Marii Skłodowskiej-Curie” Ewy Nowak, „Fafik i futerał” Doroty Łoskot-Cichockiej, „Historia pewnego statku: o rejsie Titanica” Zofii Staneckiej, „Jabłko Newtona” Anny Czerwińskiej-Rydel, „Mur: o historii powojennego Berlina” Rafała Witka, „Orły nad Londynem: z historii Dywizjonu 303” Wojciecha Widłaka, „Szkoła na Dobrej” Joanny Olech oraz „Walizka pana Hanumana” Rafała Witka.

Podczas spotkania każdy z uczestników miał okazję do przedstawienia treści przeczytanej książki i zachęcenia pozostałych „dkkowiczów” do konkretnego tytułu. Okazało się, że kilku osobom udało się przeczytać ten sam tytuł, więc było o czym dyskutować.

Po owocnej i pełnej przeżyć dyskusji, moderatorka zaproponowała uczestnikom rozwiązanie wykreślanki dotyczącej „Szkoły na Dobrej”. Dzieci pracując w grupach bardzo sprawnie odnalazły ukryte słowa, podczas wykreślania było wiele pytań o nowe i nie znane uczestnikom słowa tj. cumować, imbryk, obibok, szybkowar, żerować, mizofonia czy furmanka. Zadanie okazało się przyjemne, ale i edukacyjne.

Na zakończenie wtorkowego spotkania DKK, każdy z uczestników otrzymał zawieszkę na drzwi książek z serii „Czytam sobie” i wyszedł ze spotkania z szerokim uśmiechem .

Kolejne spotkanie w Dyskusyjnym Klubie Książki dla dzieci już w pierwszej połowie listopada, omawiana będzie książka Brygidy Grysiak „Maestro pokoju: o Ignacym Paderewskim”.

Moderator: Joanna Kujawa-Drozdowska

{galeria}stories/biblioteka/_materialy_2022/inne_wydarzenia/02112022{/galeria}