Zdjęcie ze spotkania.

15.09.2010 r. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Barcin odbyło się w ramach realizacji projektu Dyskusyjne Kluby Książki spotkanie autorskie z Barbarą Rybałtowską, pisarką, autorką tekstów piosenek, monodramu ,,Próba u Poli Negri", aktorką, malarką. Artystka jest absolwentką filologii rosyjskiej na UW. Pracę artystyczną rozpoczynała w studenckich kabaretach. Występowała m.in. w Zespole Pieśni i Tańca "Mazowsze" i Teatrze Syrena. Ma w swoim dorobku biografie znanych postaci polskiej sceny: Barbary Brylskiej, Barbary Wrzesińskiej, Stefana Rachonia, Igi Cembrzyńskiej oraz Andrzeja Kondratiuka. Jest autorką opartej na własnych przeżyciach sagi powieściowej ,,Bez pożegnania”, ,,Szkoła pod baobabem”, ,,Koło graniaste”, ,,Mea culpa” (wydanej w bieżącym roku), a także powieści ,,Kuszenie losu”, ,,Romanse w Paryżu”, ,,Magia przeznaczenia”.

Spotkanie, co przyznali obecni jak i zaproszony Gość, było wzajemnie udane. Dopisała różnorodna wiekowo publiczność.

Pani Rybałtowska ciekawie opowiadała o sobie, swoim życiu i swojej twórczości. Mówiła o tym, jak i dlaczego powstawały powieści, jak również biografie Jej autorstwa. Nie zabrakło pytań czytelników, na które pisarka chętnie udzielała odpowiedzi. Na życzenie publiczności Barbara Rybałtowska zaśpiewała fragmenty ze swoich paryskich przedstawień. Na zakończenie można było kupić książkę z autografem pisarki.

Moderator Renata Grabowska