Zdjęcie ze spotkania.

Dnia 29 kwietnia 2011 r. w Bibliotece w Piechcinie odbyło się spotkanie autorskie z panią Małgorzatą Gutowską-Adamczyk, pisarką, historykiem teatru oraz scenarzystką filmową.

Pani Małgorzata jest autorką wielu powieści, m.in. „Niebieskie nitki”, „220 linii”, „110 ulic”, „Serenada, czyli moje życie niecodzienne”, „13. Poprzeczna”, „Wystarczy, że jesteś”, „Cukiernia pod Amorem”, „Mariola, moje krople…”.

Na spotkanie z pisarką zaproszono gimnazjalistów z Zespołu Szkół Publicznych w Piechcinie – podopieczni pani Agnieszki Walendowskiej i Jolanty Szywalskiej - oraz członków Dyskusyjnego Klubu Książki (razem 40 osób).

Pisarka opowiedziała o swojej pasji, skąd w ogóle pojawiło się zainteresowanie pisarstwem. Następnie przedstawiła fabułę „220 linii” oraz „110 linii”. W dalszej części spotkania zaproszeni goście uważnie wysłuchali kilku fragmentów niektórych powieści autorki.

Małgorzata Gutowska-Adamczyk zachęcała młodzież do czytania, gdyż książka „daje nam przygodę”, rozwija naszą wyobraźnię. Poza tym czytanie wzbogaca zasób naszego słownictwa, dzięki czemu stajemy się bogatsi duchowo.

Zdaniem gościa bibliotecznego, trzeba szukać w sobie pasji, ponieważ „my sami jesteśmy dla siebie wszechświatem”.

Spotkanie zorganizowane zostało w ramach realizacji projektu DYSKUSYJNE KLUBY KSIĄŻKI.

Moderator Moderator Mariola Zelek