Banknoty, monety
Banknot – 100 złotych polskich z 1919 roku
- Szczegóły
- Kategoria: V-Banknoty,monety
Banknot prostokątny, nadruk - utrzymany w odcieniach niebieskiego i żółci. Przód: banknot pokryty ornamentem w kształcie liści akantu, obwiedzenie z motywem motyli. Z lewej i prawej pola owalne, z prawej mężczyzna w ujęciu ¾ z rozwianymi włosami (T. Kościuszko), z lewej znak wodny z profilem mężczyzny (T. Kościuszko). Napisy w jęz. polskim, liczba 100. Tył: układ jak na przodzie, rysunek ornamentalny, z prawej w polu orzeł ukoronowany.
Banknot – 100 złotych polskich z 1932 roku
- Szczegóły
- Kategoria: V-Banknoty,monety
Banknot prostokątny, nadruk przód - utrzymany w odcieniach brązu, tył - wielokolorowy. Przód: ¾ pole prostokątne, po prawej i lewej medaliony owalne, w prawym popiersie księcia Józefa Poniatowskiego. Tył: centralnie w polu owalnym drzew stojące przy brzegu (dąb – symbol siły i długiego trwania), po prawej kobieta z rogiem obfitości (fortuna), po lewej mężczyzna w płaszczu, kapeluszu, uskrzydlonych sandałach, z kaduceuszem (Hermes).
Banknot – 50 marek niemieckich z 1908 roku
- Szczegóły
- Kategoria: V-Banknoty,monety
Banknot prostokątny, nadruk utrzymany w odcieniach zieleni. Przód: centralnie pola okrągłe nałożone na siebie, ozdobione ornamentami, z liczba 50 i napisami w języku niemieckim. Tył: kilka pól i nieregularnym kształcie ozdobionych ornamentami, z prawej i lewej strony na górze w polu owalnym profil kobiety w koronie. Napisy w języku niemieckim.
Banknot – 20 marek niemieckich z 1910 roku
- Szczegóły
- Kategoria: V-Banknoty,monety
Banknot prostokątny, nadruk wielokolorowy. Przód : Okrągłe pole pokryte ornamentem, z liczbą 20 i napisami w języku niemieckim. Tył: Kilka pól o nieregularnym kształcie pokrytych ornamentem, po prawej na polu ukoronowany orzeł z tarczą herbową na piersi. Napisy w języku niemieckim.
Banknot – 100 marek niemieckich z 1910 roku
- Szczegóły
- Kategoria: V-Banknoty,monety
Banknot prostokątny, nadruk utrzymany w odcieniach niebieskiego. Przód: ¾ banknotu zajmuje wizerunek ukoronowanej kobiety siedzącej pod drzewem, z mieczem i tarczą, u jej stóp atrybuty zawodów, z lewej strony na wodzie widoczny statek parowy.
Moneta – 10 fenigów Rzeszy Niemieckiej tzw. wilhelmińskich
- Szczegóły
- Kategoria: V-Banknoty,monety
Moneta wybita z niklu, oksydowana. Awers: wizerunek orła z rozpostartymi skrzydłami, nad głową korona zamknięta ze wstęgami, na piersi otoczone wieńcem pole z wizerunkiem orła. Rewers: liczba 10 otoczona napisem „ Pfennig Deutches Reich (tu rok)”.
Więcej o: Moneta – 10 fenigów Rzeszy Niemieckiej tzw. wilhelmińskich
Banknot – 20 marek niemieckich z 1914 roku
- Szczegóły
- Kategoria: V-Banknoty,monety
Banknot prostokątny, nadruk przód - utrzymany w odcieniach brązu, tył - wielokolorowy. Przód: centralnie orzeł ukoronowany koroną zamknięta ze wstęgami, z tarczą herbowa na piersi otoczoną wieńcem, na tarczy orzeł. Po prawej i lewej strony okrągłe pola z wizerunkami mężczyzny w uskrzydlonej czapce (Merkury) – po prawej, kobiety w hełmie ozdobionym liściem laurowym (Atena) – po lewej. Poniżej napisy w jęz. niemieckim i liczba 20.
Moneta – 5 fenigów Rzeszy Niemieckiej tzw. wilhelmińskich z 1876 roku
- Szczegóły
- Kategoria: V-Banknoty,monety
Moneta wybita z niklu, oksydowana. Awers: wizerunek orła z rozpostartymi skrzydłami, nad głową korona zamknięta ze wstęgami, na piersi otoczone wieńcem pole z wizerunkiem orła. Rewers: liczba 5 otoczona napisem „Pfennig Deutches Reich (tu rok)”.
Więcej o: Moneta – 5 fenigów Rzeszy Niemieckiej tzw. wilhelmińskich z 1876 roku
Moneta o wartości 3 groszy polskich z czasów króla Stanisława Augusta Poniatowskiego
- Szczegóły
- Kategoria: V-Banknoty,monety
Awers: profil mężczyzny o długich włosach, na otoku napis „Stanislaus Aug. D. G. Rex Pol. M. D. L”.
Więcej o: Moneta o wartości 3 groszy polskich z czasów króla Stanisława Augusta Poniatowskiego
Banknot o nominale 50 marek, emitowany przez bank II Rzeszy Niemieckiej w latach 1871 - 1914.
- Szczegóły
- Kategoria: V-Banknoty,monety
Banknot prostokątny, nadruk utrzymany w odcieniach zieleni – przód, wielokolorowy - tył. Przód: Napis w języku niemieckim i liczba 50 umieszczony na polu obwiedzionym ornamentem roślinnym, po obu stronach wizerunki ukoronowanej kobiety z profilu. Tył: Napisy w języku niemieckim na tle wizerunku ukoronowanego orła z prawej i atrybutów władzy świeckiej i kościelnej z lewej.