obraz prowadzący do katalogu online biblioteki w barcinie
Logo Izba Tradycji
Logo DKK
logo Biuletynu Informacji Publicznej
Dzieci wycinają z papierowych talerzyków głowy słoni.

maja w mamlickiej bibliotece miało miejsce spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci. Przedszkolaki z grupy Biedronek z wielkim zainteresowaniem wysłuchały fragmentu książki Barbary Gawryluk „Pudełko pełne kotów”, który opowiadał o kłopotach cyrkowego słonia Kacpra.

Słoń Kacper miał kłopoty z okiem, które troskliwie obejrzał i opatrzył weterynarz wezwany przez pracowników cyrku. To krótkie opowiadanie, w mądry i przystępny sposób, porusza problem wykorzystywania zwierząt w celach rozrywkowych: przedstawiono w nim punkt widzenia obrońców praw zwierząt oraz samych cyrkowców.

Po odczytaniu fragmentu, dzieci biorące udział w spotkaniu mówiły o swoich wrażeniach z cyrku, widzianych tam zwierzętach oraz akrobatach, klaunach i magikach. Zwróciły uwagę na to, że słoń-bohater historyjki był dobrze traktowany przez właścicieli, którzy dbali o jego zdrowie i samopoczucie. Był też ostatnim zwierzęciem w cyrku i wkrótce miał zamieszkać w ogrodzie zoologicznym.

Przedszkolaki chętnie dyskutowały o fabule opowiadania, po czym zabrały się do pracy i same stworzyły kolorowe słonie z papierowych talerzyków. Było mnóstwo zabawy mimo tego, iż zadanie naprawdę nie było łatwe!

Efekty naszej współpracy możecie Państwo ocenić sami po obejrzeniu galerii zdjęć. Zapraszam!

Moderator: Agata Piątkiewicz-Borowiak

G-QNHR3RG2EM