Październikową lekturą Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych w Barcinie była powieść „Odległe brzegi” Kristin Hannah, amerykańskiej pisarki, której książki często pojawiają się na listach bestsellerów. Klubowicze spotkali się 25 października 2021 roku w czytelni Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Barcinie.

Na temat powieści klubowicze wypowiadali się pozytywnie i jednogłośnie twierdzili, że jest godna polecenia. Czyta się ją dobrze, a treść wciąga, ponieważ ciekawi czytelnika jak to się wszystko skończy.

„Odległe brzegi” to liryczna opowieść o sile kobiecego ducha, spełnianiu marzeń oraz o tym, że warto czasem pójść pod prąd. Wyjątkowa historia typowego małżeństwa, w którym namiętność wygasa, bycie razem jest przyzwyczajeniem, a miłość wciąż jeszcze czai się za drzwiami. Główna bohaterka, Elizabeth, znalazła się na życiowym rozdrożu, związek ciąży jej coraz bardziej. Kobieta poświęciła się rodzinie, wychowaniu córek i całkowicie podporządkowała mężowi. Kiedy córki wyprowadziły się z domu Birdie uświadomiła sobie, że uzależniona od innych, zrezygnowała z samej siebie. Z kolei Jack w końcu ponownie zaczyna wchodzić na szczyt swojej kariery, co wiąże się z opuszczeniem ukochanego domu nad oceanem. Śmierć ojca i poznanie tajemnicy biologicznej matki spowodowały, że Elizabeth wykonała śmiały krok, którym zszokowała męża, córki i przyjaciół.

Książka skłania do przemyśleń, zawiera wiele interesujących myśli, które mogą stanowić sentencje oraz może być dobrym prezentem.

Następne spotkanie odbędzie się 29 listopada br. o godz. 16:00. Omawiać będziemy książkę Elli Carey „Po latach w Paryżu”. Zapraszamy.

Galeria zdjęć

Moderator DKK: Renata Grabowska