W środowe przedpołudnie 18.01.2023 roku, w oddziale bibliotecznym dla dzieci i młodzieży w Barcinie odbyło się spotkanie DKK z jednym z bohaterów serii „Pies na medal” stworzonej przez Barbarę Gawryluk.

Bohaterem spotkania był Czart, psi ratownik górski, który zajmuje się wyszukiwaniem osób zaginionych w górach. Jego psia odwaga, siła i wytrzymałość pozwalają na realizację celów GOPR-u, jak niesienie pomocy w górach ludziom, których zdrowie lub życie jest zagrożone, zapobieganie wypadkom w górach i ochronę środowiska górskiego. Wcześniejsza lektura książki stała się wstępem do dyskusji, jak zachowywać się górach, aby nie narażać siebie oraz innych na niebezpieczeństwo, gdzie szukać pomocy i jakie są numery alarmowe przydatne zimą w górach. Dzieci dowiedziały się również na czym polega praca psa lawinowego, który stał się ich ulubionym bohaterem. Po ciekawej i owocnej dyskusji uczestnicy spotkania narysowali najciekawsze, ich zdaniem momenty książki. Powstały cudowne rysunki, które będą prezentowane na oddziałowej wystawie.

Rozstrzygnęliśmy też mini konkurs czytelniczy dla "dkkowiczów". Trzy pierwsze miejsca nagrodziliśmy gadżetami DKK, a pozostali otrzymali nagrody pocieszenia. Wszystkim uczestnikom raz jeszcze gratulujemy !!!

Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci zaplanowane jest na drugą połowę lutego, a rozmawiać będziemy o kolejnej książce Barbary Gawryluk pt. „Limba. Pies pasterski”.

Moderator: Joanna Kujawa-Drozdowska