obraz prowadzący do katalogu online biblioteki w barcinie
Logo Izba Tradycji
Logo DKK
logo Biuletynu Informacji Publicznej
Dzieci biorące udział stoją w grupie, jeden z chłopców trzyma w rękach podziękowania, których treść odczytuje, bibliotekarka stoi naprzeciwko niego z uśmiechem na twarzy

Tuż przed weekendem, 7 czerwca 2024 roku, podczas nieco krótszego spotkania w Dyskusyjnym Klubie Książki dla dzieci rozmawialiśmy o książce pt. „Wszyscy się liczą”. Lektura tej bardziej obrazkowej, niż tekstowej książki nie była przypadkowym wyborem. W otaczającym nas świecie technologii i nowoczesności, często zapominamy o uczuciach, emocjach i nie zwracamy uwagi na innych. Książka uczy młodych czytelników obserwacji obrazów i ludzi oraz ich losów, a także odczytywania ludzkich emocji. Autorka podkreśla, że choć każdy z nas jest inny, każdy z nas się liczy!!!

Młodzi „dkkowicze” zastanawiali się, o czy myślą, co czują i co przeżywają osoby na kolejnych kartach książki. Niektórzy z uczestników okazali się bystrymi obserwatorami i odkryli małe i duże sekrety bohaterów. Przekonali się, że każdy ma własną, wyjątkową historię i nikt nie jest ważniejszy od innych – i że każdy jest częścią naszego wspólnego świata – liczącego 7,7 miliardów osób.

W piątkowym spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy II A z barcińskiego Zespołu Szkół, będący członkami Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci, działającego przy Oddziale dla dzieci i młodzieży. Zostało one zorganizowane w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki realizowanego we współpracy z Instytutem Książki.

Kolejne spotkanie młodych „dkkowiczów” odbędzie się po wakacyjnej przerwie. A skoro było to ostatnie spotkanie przed wakacyjną przerwą, nie zabrakło więc małej niespodzianki, czyli tortu z papieru wypełnionego cukierkami! Do zobaczenia po wakacjach. 😊

Moderator: Joanna Kujawa-Drozdowska

G-QNHR3RG2EM