obraz prowadzący do katalogu online biblioteki w barcinie
Logo Izba Tradycji
Logo DKK
logo Biuletynu Informacji Publicznej
8 kobiet siedzi przy stołach ustawionych w literę T i rozmawia między sobą.

31 marca 2017 r. w piechcińskiej bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z panią Izabelą Pietrzyk, która jest autorką wielu powieści, m.in. „Babskie gadanie”, „Wieczór panieński”, „Histerie rodzinne”, „Rodzinny park atrakcji”, „Lepsza połowa”. Na uwagę zasługuje fakt, iż pisarka mieszka w Szczecinie, jest filologiem i wykłada język rosyjski na Uniwersytecie Szczecińskim.

Pani Izabela w trakcie spotkania opowiedziała o swojej twórczości literackiej. Dowiedzieliśmy się, iż pisze dla przyjemności. Warto wiedzieć, że zapisane w archiwum rozmowy z odnalezionymi na portalu społecznościowym dawnymi przyjaciółkami stały się kanwą jej pierwszej powieści. Natomiast w kolejnych utworach autorka musiała stworzyć fabułę i bohaterów, a to nie było już takie proste. Jednak świetnie sobie poradziła, gdyż powieści pani Pietrzyk są bardzo poczytne. Książki jej autorstwa mają sprawiać czytelnikom przyjemność. Czyta się je dość szybko, niecierpliwie oczekując dalszego ciągu wydarzeń. Zdaniem zaproszonego gościa można je nazwać literaturą obyczajową, kobiecą, romansami albo czytadłami.

Czytelnicy zadawali pytania dotyczące problematyki wybranych powieści. Oczywiście, pani Izabela udzieliła wyczerpujących odpowiedzi. Pisarka oczarowała nas swoim poczuciem humoru. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze. Należy podkreślić, iż zostało zorganizowane w ramach realizacji projektu DYSKUSYJNE KLUBY KSIĄŻKI.

Moderator: Dorota Witkowska

G-QNHR3RG2EM