obraz prowadzący do katalogu online biblioteki w barcinie
Logo Izba Tradycji
Logo DKK
logo Biuletynu Informacji Publicznej
Grupowe zdjęcie dzieci uczestniczące w zajęciach, dzieci trzymają w rękach żółte kartki z napisami.

Październikowe spotkanie (19.10.2021r.) Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci z udziałem uczniów z Zespołu Szkół w Barcinie z klasy III C, której wychowawcą jest pani Emilia Pałecka, poświęcone było dwojgu genialnym ludziom.

W czytelni biblioteki publicznej rozmawiano o książkach „Droga do Nobla” oraz „Edison. O wielkim wynalazcy” pisarki Ewy Nowak. Obie książki opowiadają o skłonnościach Marii Curie-Skłodowskiej i Thomasa Edisona do eksperymentowania i o ich sukcesach naukowych, chwaląc pomysłowość i zachęcając dzieci do pracowitości. Traktują również o marzeniach, niezwykłej pasji, chęci poznawania i ogromnym poświęceniu.

Po lekturze i rozmowie o bohaterach bibliotecznego spotkania, dzieci przystąpiły do krótkiego warsztatu, określając najważniejsze wspólne cechy charakteru obu naukowców. Na zakończenie spotkania uczestnicy otrzymali kolorowanki z postaciami Marii Skłodowskiej i Edisona, już po kilku minutowej chwili wynalazcy nabrali pięknych, kolorowych barw.

Kolejne spotkanie DKK zaplanowano na przełomie października i listopada 2021 roku, a uczestnicy będą dyskutować o książce „Wielka Mała Niedźwiedzica” Pauliny Chmurskiej.

Moderator: Joanna Kujawa-Drozdowska

G-QNHR3RG2EM